Teknoloji

Spotify Yeni Güncellemesini Podcastlar İçin Hazırladı!

Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi müzik platformu olarak bilinen Spotify her geçen gün gerçekleştirdiği güncellemelere bir yenisini daha ekledi. Milyonlarca abonesi bulunan uygulama hizmet kalitesini her geçen gün biraz daha artırılması için çalışmalar devam ediyor.

Spotify ile Apple Music arasındaki kıyasıya mücadelenin yıllardır devam ettiği biliniyor. Bir adım daha ön plana çıkmak isteyen Spotify bu süreç içerisinde podcast dinlemeyi seven aboneleri için özel bir hizmet geliştirdi.

Podcast Yayınları İçin Özel Çalma Listeleri Oluşturuldu

güncelleme

Son zamanlarda Spotify için yapılan yeni bir güncelleme alışık olunanın biraz daha dışında. Şarkılar için yapılan güncellemelerin yanı sıra podcast yayınları içinde özel çalma listeleri oluşturulacak. Böylece yeni bir çalma listesi içerisinde kendi zevklerine göre seçimler yapabilecekler.

Podcastlerden oluşan çalma listeleri ise kendi aralarında gruplara ayrılıyor. ‘Haftanın En İyileri’ ‘Suç Mahalli’ ‘Beyin Atıştırmalıkları’ gibi çeşitli isimler verilecek. Haftanın en iyileri yapılan seçimlere göre sürekli olarak güncellenecek. Çalma listelerinin isimlerine göre içeriğinde bulunan podcastlerin türleri de değişecek.

Örnek vermek gerekirse beyin atıştırmalıkları isimli çalma listesinde bulunan podcastlerin 20 dakikadan uzun olmamasına özellikle dikkat edilecek. Böylece kısa süreli yayın dinlemek isteyip süreç içerisinde eğlenceli zaman geçirmek isteyenler için özel olarak oluşturuldukları ifade ediliyor. Yeni güncelleme İngiltere, ABD, Almanya, Brezilya, İsveç ve Meksika’da abonelerin beğenisine sunulurken ilerleyen dönemlerde de global çapta hizmet vermesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı