Teknoloji

Statik IP Adresi Nedir?

IP adresi, Internet servis sağlayıcınız (ISS) tarafından bilgisayarınıza verilen benzersiz bir numaradır. Internet eriştiğinde bilgisayarınızı tanımlar. Dinamik IP adresleri değişir – bilgisayarınıza farklı zamanlarda farklı olanlar tahsis edilir.

Statik IP adresleri aynı kalır ve ISS’ler arasında taşınamaz.

Not: Statik IP ve Dinamik IP artık her ikisi de bir IPv4 adresi ve IPv6 öneki ile birlikte gelir.

Dinamik Bir IP Adresi Varsa Uygundur:

Hepsinde internet erişimi olan bir iç ağdaki birkaç bilgisayar-Dinamik IP adresleri, birkaç cihazın sınırlı adres alanını paylaşmasına izin verir. Tek yönlü bir sanal özel ağ üzerinde Merkez ofisinize bağlanan tek bir bilgisayar

Eğer statik bir IP adresi uygunsa:

Kendi web sitenizi çalıştırın.

Kendi e-posta sunucunuzu çalıştırın.

Tek bir geniş bant hizmeti aracılığıyla birden fazla bilgisayardan sanal özel ağa erişin.

FTP sunucusu çalıştırma.

Site dışı sunucu çoğaltma kullanın.

Merkezi kameralar ve yoklama yapılımı gibi belirli güvenlik uygulamalarını kullanın.

Statik IP adreslerinin bir takım avantajları vardır.

Daha az kesinti – yeni dinamik IP adresleri tahsis edildiğinde kesinti riski vardır. Uzaktan erişim-statik IP ile dünyanın her yerinden kendi bilgisayarınıza erişebilirsiniz

Statik Bir IP Adresi Almak veya IP Adresi Seçeneklerinizi Değiştirmek İster Misiniz?

Statik bir IP sipariş etmek için geniş bant ürünlerimizden birine ihtiyacınız olacak. Bilmeniz gereken her şeyi öğrenin ve geniş bant sayfalarımız aracılığıyla çevrimiçi sipariş verin. Zaten bizim geniş bant varsa bizimle temasa gerekir-Bu sayfanın altındaki ‘Bize Ulaşın’ bağlantısını tıklayın.

Geçerli statik IP adresimi mevcut ISS’DEN BT’ ye aktarabilir miyim?

Ne yazık ki, statik bir IP adresini başka bir ISS’DEN bize aktarmak mümkün değildir. Ancak, BT Business Broadband sipariş ettiğinizde statik bir IP sipariş edebilirsiniz.

Ağ adresi çevirisi kullanma (NAT veya birden çok Statik IP adresi yok) Ağ adresi çevirisi yok (NAT yok), Internet’te birden fazla bilgisayarın görünür olmasını sağlar. No NAT IP aralığı, ayrı bilgisayarlara atanabilen 5 statik IP adresi ile birlikte gelir. IP No NAT aralığı kullanıcı adı ve şifre ve ayrı bir Dinamik IP adresi üzerinden dayalı teslim edilir.

Not: NAT olmadan atanan Dinamik IP adresi, internet bağlantısı için bir taşıyıcı adresi olarak işlev görür. Bağlandıktan sonra, statik adresler ağ cihazlarınıza atanabilir ve bunlara sabit genel IP adresleri sağlayabilir.

Bilgisayarınızın diğer internet kullanıcıları tarafından görünür olması gerekiyorsa, örneğin, nat’ı kullanmayı planlıyorsanız uygun değildir:

Kendi bilgisayarınızda bir web sitesi barındırın.

Kendi bilgisayarınızda bir e-posta sunucusu veya kusurlu bir sistem olmasıdır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı