Teknoloji

SwiftKey Uygulamasının İsmi Değişiyor! Yeni İsmi Ne Olacak?

Microsoft tarafından geliştirilen ve son derece popüler hale gelen klavye uygulaması SwiftKey yeni bir değişikliğe gidiyor. Microsoft tarafından tasarlanmaya ancak uygulamanın 2016 yılında alındığı ifade ediliyor. Bunun ardından tema ve klavye ağı içerisinde şirket tarafından çeşitli değişiklikler yapmıştı. İsminde herhangi bir değişiklik yapılmadığı ifade edilmişti.

Uygulamanın Android için yeniden güncellenmesinin ardından Microsoft’un yeni çalışmalar peşinde olduğu ifade edildi. Bu süreç içerisinde bazı isim değişiklikleri yapma amacının olduğu öğrenildi. Uygulama hala uygulama marketi içerisinde ‘SwitKey Beta’ olarak görünüyor ancak yakın zamanda bir güncellemeyle isminin değişmesi bekleniyor.

Yeni İsmi Belli Oldu

Uygulamanın yüklenmesinin ardından uygulamanın ana ekranında ve uygulama çekmecesi ismi verilen kısımda isminin tamamen değişeceği belirlendi. Bundan sonraki dönemde ‘Microsoft SwiftKey Beta Klavye’ olarak değiştirilmesi planlandı.

Şirket tarafından yapılan değişiklikler alışılmış bir durum olarak ifade ediliyor. Daha önceki dönemlerde de Sunrise isimli takvim uygulamasının satın alındığı ve sonrasında da Outlook’un takvimine ekleme yapılarak uygulamaya tamamen kapatılmıştı.

Daha farklı örneklerde bulunurken bu sefer farklı bir durum oldu ve klavye uygulaması satın alındıktan sonra kendi kimliğini korumayı başarmıştı. Bunun ardından diğerleri gibi farklı bir boyut kazanmasa da bundan sonraki dönemde bir Microsoft ürünü olduğunu oldukça açık bir şekilde göstermiş olacak. Bunun ardından yeni bir değişikliğin yapılmadığı ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı