Teknoloji

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve CBOT Arasında Yapılan Çalışmalar Sonucunda EBA Asistan Geliştirildi

Koronavirüs salgını bu dönemde en çok eğitim sektörünü olumsuz etkiledi. Okulların tedbirler kapsamında kapatılmasının ardından uzaktan eğitim sistemine geçiş yapıldı. Bu süreç içerisinde eğitimin ne kadar verimli olduğu tartışıldı. Milli eğitim Bakanlığı bu süreç içerisinde eğitimin tamamlanması için hazırlanan EBA sisteminin geliştirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

EBA sisteminin geliştirilmesi ve daha iyi bir noktaya ulaştırılması için yapay zeka destekleri sunan chatbot ile yeni bir anlaşmaya imza attı. Bu anlaşma ile birlikte EBA Asistan sisteminin geliştirilmesi ile birlikte alınan verimin artırılması planlanıyor.

EBA Asistan sistemi içerisinde doğal dil işleme ile birlikte makine öğrenmesi teknolojilerinin de kullanılmasına imkan tanınacak. Kullanıcılar bu noktada soru sormaya başladıkları zaman daha fazla yanıt verebilmelerine imkan tanınacak.

EBA Asistan Sistemi Nasıl Çalışacak?

Uzaktan eğitim sisteminin kullanıcılarının sadece öğrenci olmalarına gerek yok. Öğrenci, öğretmen ya da veli olarak EBA Asistan sistemine giriş yapılabilecek. Bu süreçte pek çok merak edilen soru EBA Asistan sistemi üzerinden sorulabilecek. Ertesi gün hangi dersinin olduğunu merak edenler, ders programına ulaşmak isteyenler ya da öğretmenlerine soru sormak için ulaşmak isteyenler rahatlıkla bu sistemi kullanabilecekler.

Kullanıcıların sorularına en doğru ve en hızlı şekilde yanıt vermeyi amaçlayan bu sistem pek çok kişi tarafından kullanılabilecek. EBA Asistan gelebilecek olan olası tüm sistemler çerçevesinde yeniden eğitildi. Gelen soruların sayısının artması ve kapsamının genişlemesi ile birlikte geliştirileceği belirtildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı