Teknoloji

Tarayıcılı Bir Yazıcı Almak Zorunda Mıyım?

Bugün piyasada bulunan yazıcı seçeneklerinin miktarını göz önüne aldığınızda, çoğu tüketicinin yazıcı alışverişinde oldukça göz korkutucu bir iş bulması şaşırtıcı değildir. Yazıcı meraklısı olarak, ihtiyacınız olan doğru yazıcıyı en kolay şekilde bulmanıza yardımcı olacak bazı öneriler sunmak istiyoruz. Kendinize aşağıdaki soruları sormanın ihtiyaçlarınız için en iyi yazıcıyı belirlemeye yardımcı olduğunu bulduk. Hadi başlayalım!

Sizin için doğru yazıcıyı belirlemenin bir yolu, baskı ihtiyaçlarınızı anlamaktır. İşte, yazdıracağınız ortama göre hızlı bir özet. Bu bölümden sonra daha derine iniyoruz.

en iyi yazıcı tavsiyesi

Ev Baskı

Düşük hacimli baskılar için üretilmiş yazıcılar ve renkli resimlerin yanı sıra belgeleri taşımada çok yönlülüğü vardır, ev baskı için en iyisidir. Inkjet yazıcılar geleneksel olarak ev kullanıcıları tarafından tercih edilenlerdi, ancak lazer yazıcıların ekonomikliği, dayanıklılığı ve gelişmiş performansı onu ev yazıcıları için de uygun bir seçenek haline getirdi.

Ofis Basımı

Ofis için bir yazıcı için alışveriş yaparken gidilecek seçenek bir lazer yazıcıdır. Lazer yazıcılar uzun süre büyük hacimli metinler yazdırabilir ve bu da onları işyerinin iş gücü haline getirir. Yalnızca yazdırma yazıcıları ile tarama, kopyalama ve faks gönderme yetenekleri de sağlayan çok işlevli yazıcılar arasında seçim yapabilirsiniz. Renkli lazer yazıcılar, ofisteki yüksek hacimli belge yazdırma gereksinimlerine ek olarak zaman zaman renkli baskılara ihtiyacınız varsa mükemmeldir.

Öğrenciler / Okul Baskısı

Düşük sayfa verimli lazer yazıcılar okul kullanımı için en iyisidir. Uzun vadede inkjet yazıcılardan daha uygun fiyatlı, ofis lazer yazıcılardan daha uygun fiyatlı ancak ihtiyaç duyduğunuz kadar belge üretmek söz konusu olduğunda güvenilir.

Yaratıcı Baskı

Inkjet yazıcıların ürettiği renkli görüntüleri hiçbir şey yenemez. Ancak ucuz mürekkep püskürtmeli yazıcılardan kaçının. Ucuz mürekkep püskürtmeli yazıcıların çoğu, çok daha fazla mürekkep kullanma eğilimindedir, kartuşlarının pahalı modellere kıyasla genellikle daha az miktarda mürekkep taşıdığından bahsetmek yerine, çok yakında yazıcınızın fiyatını düşüreceğiniz mürekkebi değiştirirsiniz. Yüksek kaliteli renkli baskılar için, 6 mürekkep haznesinden daha az olmayan inkjet yazıcılara gidin. Epson ve Canon, göz önünde bulundurmanız gereken harika markalar.

Yazdırma gereksinimleriniz yukarıdaki kategorilerden birkaçının karışımıysa veya ne alacağınız konusunda hala emin değilseniz, mevcut yazıcı özelliklerini ve gerçekte hangisine ihtiyacınız olduğunu daha iyi anlamak için okumaya devam etmenizi öneririz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı