Teknoloji

Tekno10 Şimdi Telegram’da!

Tekno10 artık telegram sayfası ile de sizlerle bulaşmaya devam ediyor. En güncel haberleri, en doğru ve yetkililerce onaylanmış son dakika bilgilerini bulabileceğiniz haber sitemiz Tekno10 artık Telegram sayfası ile de sizlerle.

Tekno10 son dakika haberleri ile artık cebinizde. Türkiye’nin yeni nesil Teknoloji ve gündem kanalı Tekno10 telegram sayfasına https://t.me/tekn010 adresinden siz de katılabilirsiniz.

Tekno10 Artık Telegram’da!

https://play.google.com/store?hl=tr ve  https://www.apple.com/tr/ios/app-store/   linklerine tıklayarak telegram uygulamasını indirebilirsiniz.

 • NETFLIX – Spotify Premium Hesapları (2 ay ücretsiz)
 • Tekno Sohbet ile bilgi paylaşımı, canlı şifre paylaşımları
 • Kısa süreliğine ücretsiz olan Steam-Google Play-iOs-Epic Games vb. duyuruları
 • Ücretsiz Steam Oyunlarının paylaşımı
 • Oyun Hileleri
 • İnternetten para kazanma yolları
 • Ve daha bir çok süper paylaşım Tekno10 Telegram hesabında sizleri bekliyor.

Telegram Nedir? Avantajları Nelerdir?

Telegram’ın  sunduğu teknoloji sayesinde Telegram bile mesajlarınızı göremez.

 • Telegram Bulut tabanlı mesajlaşma özelliğine sahiptir. Her platform saniyeler içerisinde karşınıza gelir, içerik eşleştirilebilir.
 • Telegram’a Telefon numarası ile kayıt olunur fakat telefon numarası verilmeden kullanıcı adı ile görüşme yapılabilir.
 • Mesajların Telegram dahil, üçüncü kişilere iletilmesi engellenmiş durumdadır.
 • Görüntülü ve sesli mesaj özellikleri sunmaktadır.
 • Gönderilen mesaj belirli bir süre sonra yok olma özelliğene sahiptir. Mesajlar belirlenen sürenin sonunda her iki taraftan da silinir.
 • Telegramda Son görülme özelliği kapatılabilmektedir.
 • Masaüstü uygulaması seçeneğiyle de kullanabilme imkanı vardır.
 • Ekran görüntüsü alındığı zaman ise  karşıdaki kullanıcıya bildirim gönderilmektedir.

Telegram kurucusu Pavel Durov ‘’WhatsApp mesajlarınızı korumuyor, bu uygulama fotoğraf ve mesajları izlemek için bir Truva Atı (zararlı yazılım) gibi kullanılıyor” şeklinde açıklama yapmıştı. Bunun üzerine whatsApp’ın güvenliği hakkında soru işaretleri oluşmuştu.

Son olarak WhatsApp grupları hakkında ise kapatılacak iddiası söz konusu olmuştu. Ayrıca WhatsApp Devlet kontrolünde mi kullanılacak gibi bir takım sorular söz konusuydu. Koronavirüs ile mücadele kapsamında önlemler ve kararlar alınmaya devam ediyor. Konuyla ilgili ekonomik önlemlerin yer aldığı yasa taslağı iş dünyası ile STK’ların görüşüne sunulduğu açıklandı.  Yasa taslağında WhatsApp, Twitter gibi yurt dışı kaynaklı yayıncılarla ilgili maddelerin de yer aldığı belirtildi.

Twitter, Facebook gibi platformların Türkiye’ye mutlaka resmi temsilci ataması ve temsilciler atanmazda bu uygulamaların hızının yüzde 50 azaltılacağı, temsilci atanması reddedilirse ise yüzde 95’e kadar uygulamaların hızı yavaşlayabilecek. Bir diğer bilgiye göre ise Twitter ve Facebook gibi platformlar Türk kullanıcıların kişisel bilgilerini ülke için tutmak zorunda olacaklar.

Teklifte yer alan madde ise şöyle; ‘(2) Birinci fıkrada düzenlenen temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcıya, kurum tarafından bildirimde bulunulur. bildirimden itibaren otuz gün içerisinde temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünün yerine getirilmemesi halinde, sosyal ağ sağlayıcının ınternet trafiği bant genişliğinin yüzde elli oranında daraltılması için kurum tarafından sulh ceza hâkimliğine başvurulabilir. bu kararın uygulanmasından itibaren otuz gün içerisinde söz konusu temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünün yerine getirilmemesi halinde, sosyal ağ sağlayıcının ınternet trafiği bant genişliğinin yüzde doksan beş oranında daraltılması için kurum tarafından sulh ceza hâkimliğine başvurulabilir. hâkim tarafından verilen kararlar erişim sağlayıcılara bildirilmek üzere kuruma gönderilir. kararların gereği, bildirimden itibaren derhâl ve en geç dört saat içinde erişim sağlayıcıları tarafından yerine getirilir. temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünün yerine getirilmesi halinde karar kendiliğinden hükümsüz kalır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı