Teknoloji

Teknoloji Devi Microsoft Bulut Bilişim İçin İtalya’ya Dev Yatırım Gerçekleştirdi

Teknoloji devi Microsoft tarafından son dönemlerde yeni yatırımlar üzerinde çalışmalar yapılıyor. Bu süreç içerisinde İtalya’da bulunan ilk veri merkezinin açılması için çalışmaların yapıldığı belirlendi. Teknoloji devi şirket çalışma stratejilerini geliştirmek için büyük planlar yapıyor. Yazılım devi bu süreçte İtalya için 1.5 milyar dolar değerinde bir yatırım planlaması yaptığını açıkladı.

Analistler tarafından yapılan tahminler sonrasında İtalya’nın bulut bilişim pazarı içerisinde gelişmeye devam edeceği ve tek haneli rakamlardan çift haneli rakamlara ulaşacağı ifade ediliyor. Bu süreçte şirketin öngörülü bir şekilde çalıştığı ve bu yüzden uzaktan çalışma düzeni hakkında da bazı adımlarının atıldığı öğrenildi.

Teknoloji Devleri İtalya’ya Yönelmeye Başladılar!

Bulut bilişim pazarı son zamanlarda oldukça dikkat çekmeye başladı. Bu durumda Microsoft’a rakip olarak gösterilen Amazon Web Services’de harekete geçti. Bu süreçte geçtiğimiz haftalarda Milan’da bir adım atarak veri merkezinin açılışını gerçekleştirdiği öğrenildi. Google’da İtalya bazında son zamanlarda bazı çalışmalar peşinde olduğunu açıkladı. En son Google tarafından Mart ayında bulut işlevlerini genişletmek ve yeni çalışmalar yapabilmek için Telekom İtalia ile yapılan görüşmelerin ardından bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

Microsoft tarafından atılan adımlara göre veri merkezinin Milano bölgesinde yer alması bekleniyor. 60 bölgeye yayılan dev şirket, veri merkezi ile sistemin bir parçası olarak daha aktif şekilde hizmet vermeye devam edecek.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı