Teknoloji

Teknoloji Şirketleri Huawei ile Konuşmama Kararı Aldı

Teknoloji Şirketleri Huawei ile Konuşmama Kararı Aldı

Çin’in ünlü teknoloji devi Huawei, geçtiğimiz zaman dilimi içerisinde ABD tarafından kara listeye alındı. Amerika Birleşik Devletleri tarafından alınan bu karardan sonra pek çok teknoloji şirketi de Huawei ile çalışmalarını ve ortaklıklarını durdurdu. Bu şirketler arasında Google, Qualcomm gibi üst düzey şirketlerde yer alıyor. ABD ve dev teknoloji şirketlerini Huawei markasına uyguladığı ambargoyu bilmeyen kişi sayısı yok denecek kadar az.

ABD ile Çin arasında yaşanan ticari savaşın çözüme kavuşturulması için son ümit olarak Japonya’da gerçekleştirilecek olan G20 zirvesi görülüyor. 28-29 Haziran tarihlerinde başlayacak olan zirvede iki ülke arasında yaşanan ticari sorunların son bulacağı iddia ediliyor.

A staff member works on a mobile phone production line during a media tour in Huawei factory in Dongguan, China’s Guangdong province, Wednesday, March 6, 2019. Huawei Technologies Co. is one of the world’s biggest supplier of telecommunications equipment. (AP Photo/Kin Cheung)

Ambargo uygulayan ülkeler arasına Güney Kore’de katıldı

Amerika’nın ünlü dev şirketlerinin yanı sıra birçok teknoloji şirketi daha Huawei’ye karşı yaptırım uygulama kararı aldı. Bu şirketlerin arasında Güney Kore’nin ünlü teknoloji şirketi olan LG’de yer aldı. LG şirket yönetimi, Huawei şirketi ile tüm görüşmelerin sonlandırılmasına karar verdi. Üstelik bu karar tüm şirket çalışanlarını kapsıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı