Teknoloji

Teknolojik Cihazlar Nasıl Sterilize Edilir?

Teknolojik cihazların doğru kullanımı kadar doğru temizliği de oldukça önem teşkil etmektedir. Kullanılan temizlik ürünlerinden temizleme şekline kadar normal bir ürünü temizlemekten daha farklı bir sterilizasyon uygulanmalıdır.

Özellikle son günlerde hijyenin öneminin artmasıyla sürekli hayatımızda olan bilgisayar, cep telefonu, televizyon gibi teknolojik aletlerin temizliği de ekstra önem kazandı.

Bilgisayar ve Televizyon Temizliği Nasıl Yapılmadır?

Hafif nemli mikrofiber bezlerle yahut gözlük kutularının içinde verilen gözlük camının temizliğinde kullanılan mendiller ile elektronik cihaz ekranı temizlenebilir. Sıradan bir bezle elektronik cihaz temizliği yapmak doğru değildir. Islak mendiller ekranın yapısına zarar verdiği gibi kağıt havlu ve peçete de ekranların çizilmesine neden oluyor. Lekeleri çıkarmak için ekranın bastırılarak silinmesi de ekranın zarar görmesine sebep olacaktır. Ekranı oval ve yavaş hareketlerle temizlemek gerekiyor. Cihazları temizlerken elektrik bağlantısını kesmek ve sprey malzemeleri direkt ekrana uygulamamak gerekiyor.

Teknolojik Cihazlar Nasıl Sterilize Edilir?

Akıllı Telefon Temizliği Nasıl Yapılmalıdır ?

Gün içerisinde sürekli elimizde olan akıllı telefonların özellikleri kadar temizliği de oldukça önemlidir. Akıllı telefonun ekranının temizliği de televizyon ve bilgisayarda olduğu gibi mikrofiber bezlerle yapılmalıdır. Yavaş hareketlerle daireler çizilerek silinmelidir. Oldukça hassas olan cep telefonlarının ekranları alkollü bir temizlik ürünü ya da ıslak mendille temizlenmemelidir. Ayrıca mikrofiber bezin de ıslak değil nemli olması gerekir.

Teknolojik Cihazlar Nasıl Sterilize Edilir?

Bezi nemlendirmek içinse akıllı telefonlar için üretilen solüsyonlar kullanılabilir.Ayrıca telefon temizlemek için pek çok ürün üretilmiştir bu tür özel ürünlerden de faydalanılabilir.

Temizlik yapmadan önce telefonunuzu kapatmanız doğru olacaktır. Temizlik işlemi bittikten sonra tekrar telefonunuzu açabilirsiniz.

Teknolojik Cihazlar Nasıl Sterilize Edilir?

Sprey ürünleri de telefon ekranına direkt uygulamamak gerekiyor hoparlör kısmını da yumuşak bir üfleyiciyle veya üfleyerek temizleyebilirsiniz .

Akıllı telefon temizliği Corona Virüs’ün etkili olduğu şu günlerde daha da önem teşkil ediyor. Hafta da en az iki kez telefon temizliği yapmak gerekiyor. Telefon temizliği kadar telefon kılıflarının da sık sık temizlenmesi oldukça önemlidir. Telefon kılıfı da yerine göre silinerek yerine göre yıkanarak ya da çeşitli ürünlerin diş fırçacı veya kulak temizleme çubuğu yardımı ile kılıfa uygulanması aracılığıyla temizlenebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı