Teknoloji

Telefon Meşgulken Arayanı Görme

En yaygın kullanılan iletişim araçlarından birisi olan telefonumuzu, zaman zaman aynı anda iki kişi arayabilir. Telefonda biri ile görüşme yaparken, arkadan arayan kişiyi görmek herkes zaman zaman ihtiyaç duyulan bir özelliktir. Çağrı bekletme özelliği ile sizi arayan kişilerin başkası ile konuştuğunu bildiren bir telesekreter mesajı sizi arayan kişiyi bilgilendirir. Size sesli mesaj bırakabilir.

Çağrı bekletme gsm operatörleri tarafından sağlanan ve telefon ayarlarından aktif edilen bir özelliktir. Arama ayarları kısmında bulunan çağrı bekletmenin açılması ile telefon meşgul iken sizi arayan kişiye bildirilmesini sağlar.

Android işletim sistemine sahip telefonlarda telefon meşgulken arayanı görmek için;

  • Rehber Sayfasını Açın
  • Arama Ekranına Gelin
  • Ayarlar Seçeneğini Seçin
  • Diğer Ayarlar Butonuna Dokunun
  • Arama Bekletme Özelliğini Aktif Edin

Artık telefonunuzun meşgul olması durumunda sizi arayan kişilere bildirilecek. Aynı zamanda arama ekranın da *43# tuşlayıp arama yaparsanız operatörünüz tarafından meşgulken sizi arayan kişiler size bildirilecektir.

İos cihazlarda ise yapmanız gereken işlemler android cihazlarda ki işlemin benzeri. Fakat pratik olması açısından İphone telefonlarda meşgulken arayanı görmek  için arama kısmında*43# arayarak özelliğimizi aktif edelim. Ayarlar kısmından operatörümüz tarafından otomatik olarak özellik açılacaktır. Bu sebepten diğer ayarlar ile uğraşmamıza gerek kalmaz.

Telefon meşgulken arayanı görme iptal etmek için ise #43# yazıp arama yaparsak iptal olacaktır. Bazı operatörler tarafından meşgul olduğunuzda sizi arayan kişileri görme işlemi belirli bir ücret karşılığında yapılabilir. Bu sebepten bu özelliği kapatmak isteyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı