Teknoloji

Telegram 400 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaşmasını Kutluyor!

Anlık mesajlaşma uygulaması olarak bilinen Telegram son dönemlerde artan aktif kullanıcıları ile birlikte son derece dikkat çekiyor. En son geçtiğimiz yıl Ekim ayında 300 milyon aktif kullanıcıya ulaştığı belirtilmişti. Salgın döneminde hızla artan kullanıcı sayısı ile birlikte şimdilerde 400 milyon aktif kullanıcıya ulaştığı belirlendi.

Rus sosyal ağ sitesi üreten Pavel Durov tarafından kurulan hizmet her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Son dönemlerde yapılan değerlendirmelerde her gün 1,5 milyon yeni kullanıcı kazandığı ortaya çıktı. Dünya çapında 20’den fazla ülkede en çok indirilen uygulamalardan birisi oldu.

Aktif Kullanıcı Sayısını Artırmaya Devam Ediyor

Telegram son dönemlerde verdiği hizmet kalitesini geliştirmek ve daha fazla kullanıcıya hitap etmek için yeni çalışmalar ve güncellemeler üzerine yoğunlaştı. Görüntülü konuşma hizmetinin sisteme eklenmesi bekleniyor.

Telegram son dönemlerde dünyanın neredeyse her bölgesinde kullanılan ve 2 milyardan fazla kullanıcı bulunan Whatsapp’a bir rakip olarak gösteriliyor. Rekabetin her geçen gün biraz daha kızıştğı öğrenildi. Whatsapp’ın herhangi bir sebepten dolayı kesinti ya da sorun yaşaması halinde Telegram kullanıcı sayısı giderek artıyor. Telegram’ın geliştiricisi Whatsapp’ı çeşitli şekillerde eleştirmeye devam ediyor.

Telegram kullanımı için internete ihtiyaç duyulmaması programın kullanım oranını da giderek artırıyor. Bulut depolama ve klasör oluşturma özellikleri ile birlikte Telegram’ın geleceğinin parlak olduğu ve aktif kullanıcı sayısını artıracağı düşnüülüyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı