Teknoloji

Telegram 6.0 Yeni Güncellemesi Çıktı!

Online mesajlaşma uygulamalarından birisi olan Telegram son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başladı. Farklı ve kapsamlı özellikleri ile kısa sürede kullanıcı sayısını artırmayı başardı. Her geçen gün yeni güncellemelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Son güncellemesi Telegram 6.0 piyasaya sürüldü. Güncelleme ile birlikte yeni özellikle tanıtılmış oldu.

İstatistiklere Ulaşmak Artık Daha Kolay

Yeni sürün Android, iOS ve PC üzerinden kullanılabilecek. Yapılan güncellemeler, grup konuşmaları bir klasör içerisinde toplanabilecek. Telegram üzerinde belirli bir abone sayısına ulaşan kişilerin kanal istatistiklerini incelerek buna göre bir aksiyon almalarına imkan tanınacak. Bu süreçte kanal sahibi olan kişiler kanallarını büyütmek için çalışabilecekler.

Dünyanın gündeminde olan corona virüsüne ait olan stickerlar yeni sürümde yer alacak. Corona virüsü için özel olarak hazırlanmış bir animasyonlu çıkartma paketi bulunuyor. Daha önce hiçbir mesajlaşma platformunun sunmadığı yeni bir özellik için kollar sıvandı. Ana sayfanın üst kısmında bulunan sohbetler sabitlenebilecek. Daha önce de konuşmalar sabitlenebiliyordu ancak belli bir sınırı vardı. Bu süreçte artık sohbet sabitlemek için herhangi bir sınır bulunmayacak. Telegram’ın en son sürümüne sahip olabilmek için Google Play ya da App Store üzerinden ulaşmak mümkün. Sesli ve görüntülü mesajların kaydedilmesi sırasında yeni animasyonlar tasarlandı. Animasyon süreci şimdilik sadece Android cihazlarda kullanılabilecek ancak bu süreçte geliştirmeye devam edilecek. Yakın zamanda diğer cihazlarda da kullanılması için çalışmalar devam ediyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı