Teknoloji

Telegram İndirme Sayısıyla Rekora Koşuyor

Anlık mesajlaşma imkanı sunan Telegram son zamanların en popüler uygulamalarından biri haline geldi. Google Play üzerinden yapılan değerlendirmelerde önemli bir adıma imza attığı ve bu süreçte pek çok kişi tarafından indirildiği ortaya çıktı. Şimdiye kadar Google Play üzerinden yapılan indirmelerin sayısının 500 milyon indirmeye ulaştığı ortaya çıktı.

Whatsapp’ın en büyük rakiplerinden birisi olarak anılan Telegram gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Karantina sürecinde pek çok kişi tarafından daha fazla indirildiği belirlendi. Bu süreçte şirket kendini geliştirerek, kullanıcılarına daha iyi hizmet sunabilmek için görüntülü görüşme seçeneğini ekleyeceğini de duyurmuştu. Salgın nedeniyle bu özelliğin son derece önemli olduğu ifade edilirken bu durum kullanıcıların daha fazla dikkatini çekti.

500 milyondan Fazla Kişi Uygulamayı İndirdi

Anlık mesajlaşma servisi cihazlara kurulu olarak gönderilmiyor. Bu süreç içerisinde telefona indirmek gerekiyor. Buna rağmen indirilme sayısının son derece yüksek olması oldukça dikkat çekti. Google Play Store üzerinden 500 milyon indirmeyi geçmesi büyük bir başarı olarak değerlendirildi. Whatsapp ise liderliği korumaya devam ediyor. Bu süreç içerisinde 5 milyar indirme sayısına kadar ulaştı.

Telegram bu süreçte kullanıcı indirmelerine güveniyor. Yeni güncellemelerle birlikte kullanıcı deneyimini yükseltmek istiyor. Uçtan uca şifreleme yönteminin yanı sıra mesaj gönderme ve sesli arama yapma imkanı da sunduğu biliniyor. Her geçen gün yeni özelliklerle birlikte kullanım alanlarını artırmayı hedefliyor.

Tekno10 artık telegram sayfası ile de sizlerle bulaşmaya devam ediyor. En güncel haberleri, en doğru ve yetkililerce onaylanmış son dakika bilgilerini bulabileceğiniz haber sitemiz Tekno10 artık Telegram sayfası ile de sizlerle.

Tekno10 son dakika haberleri ile artık cebinizde. Türkiye’nin yeni nesil Teknoloji ve gündem kanalı Tekno10 telegram sayfasına https://t.me/tekn010 adresinden siz de katılabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı