Teknoloji

Televizyon Fiyatları Düşecek

Televizyon Fiyatları Azalacak

Geçen seneden beri yaşanan ekonomik sıkışıklıklar fiyatlara da olumsuz bir şekilde yansıdı. Özellikle Türk Lirası’nın dolar karşısında değer kaybetmesiyle beraber birçok ithal üründe inanılmaz fiyat artışları yaşandı. Yaşanılan bu durumdan ise en çok elektronik ürünler etkilendi. Birçok elektronik üründe vergi indirimi ve taksit miktarlarının arttırılması sağlanarak tüketiciler derin bir nefes aldı. Resmi gazetede yayınlanan bir kanuna göre, bundan sonra televizyonlardan alınan vergilerde ciddi bir azalma meydana gelecek.

Televizyon vergilerinde indirim yapıldı

Bilindiği üzere ithal edilen televizyonlardan yüzde 10 oranında vergi alınıyor. Bundan sonra belirli ülkelerden satın alınan televizyonlardan herhangi bir vergi alınmayacak. 9 Aralık 2018 tarihinde çıkarılan ‘televizyon cihazları’ adı altında çıkarılan vergi, dün itibariyle Cumhurbaşkanı kararıyla tamamen kaldırıldı.

Alınan karar, dün itibariyle Resmi Gazete’de yayınlandı. Bu habere ise her zaman olduğu gibi en çok yeni evlenecek olan çiftler sevindi. Beyaz eşya ve elektronik eşya konusunda sıkıntılar yaşayan evlenecek çiftler, her iki kalemde de yapılan ciddi indirimler ve vergi muafiyetleri ile derin bir nefes aldı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı