Teknoloji

Termal Kameralar Yasakların Esnetilmesi Konusunda Etkili Olabilir Mi?

Salgın tüm dünyayı etkisi altına alarak kısa bir süre sonra pandemi halini aldı. Dünya ülkelerinin salgından daha fazla etkilendikleri öğrenildi. Ölüm sayılarının rekora koşması ve ülkede hala vaka sayılarının düşmemesi ciddi bir problem olarak görülüyor. Zengin dünya ülkeleri olarak bilinen pek çok ülkenin bu süreçte ekonomik kriz yaşadıkları ve yasakların devam etmesi halinde durumun çok daha ciddi boyutlara ulaşabileceği ifade ediliyor.  

İngiltere salgından hem maddi hem de manevi olarak en fazla etkilenen ülkelerden birisi oldu. Ekonominin ağır darbe almasının sebebinin sokağa çıkma yasağı olduğu belirtildi. Dükkanların ve fabrikaların kapalı olduğu, alışveriş çarkını döndürmek için insanların dışarı çıkamadığı bu süreç içerisinde tehlike çanları çalmaya devam ediyor.

Termal Kameralar Her Şeyi Düzeltebilir Mi?

Ekonomiyi yeniden canlandırmak için ülkede bazı çalışmalar üzerinde duruluyor. Salgının en belirgin özelliğinin yüksek ateş olduğu biliniyor. Bu süreçte sokağa çıkma yasağının sona erdirilmesinin termal kameralarla mümkün olacağı düşünülüyor. Böylece kalabalık yerlerde ateş ölçümü ile tehlikeye müdahale etmenin mümkün olduğu ve bu noktada gerekli önlemlerin alınması planlanıyor.

Şimdilerde Bournemouth Havaalanı için yerleştirilmiş olan termal kameralarla birlikte durum inceleniyor. Uzmanlar ise bu konuda aynı fikirde değiller. Salgının başlangıcında ateşin hemen yükselmediği ve bazı vakalarda yüksek ateş belirtisinin hiç görülmediğini ifade ediyorlar. Bu süreçte termal kameralar tam olarak güvenli bir yöntem olarak ifade edilmiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı