Teknoloji

Tesla Araçlar İçin Video Konferans Özelliği Planlanıyor!

Elektrikli araç firması olan Tesla’nın CEO’su Elon Musk son dönemlerde sosyal medyada yaptığı açıklamalarla oldukça dikkat çekmişti. Bunun ardından süreci toparlamak ister gibi yeni planlamaları hakkında da açıklamalarda bulundu. Salgının etkisi ile birlikte insanlar arasında video konferans sistemi hiç olmadığı kadar fazla kullanılmaya başlandı. Bu durum pek çok şirketin planlarında da değişikliğe neden oldu. Şirketler üretimleri sırasında video konferans özelliğine ayrıca dikkat etmeye başladılar.

Tesla İlk Adımı Attı

Bu şirketlerden birisi de Tesla oldu ve ilk adımı attığını açıkladı. Sosyal medya hesabı üzerinden konu hakkında yaptığı yeni açıklamalarda elektrikli araçlarda yeni dönemde mutlaka yer alacak özelliklerden birisinin de video konferans özelliği olduğunun altı çizildi. Bu açıklamanın ardından Model 3 kullanıcılarının kısa süre içerisinde video konferans özelliğine kavuşması bekleniyor.

Model 3 üzerinde yapılan incelemelerde aracın içerisinde sürücüye bakan bir kameranın zaten yer aldığı ve bu durumun süreci kolaylaştıracağı belirlendi. Dikiz aynasının üzerine bulunan kamera hakkında henüz bir özellik açıklaması yapılmamıştı. Şimdilerde pek çok teknoloji eleştirmeni bu kameranın video konferans için kullanılabileceğini ifade ediyorlar.

Bu kamera ile birlikte yapılan video konferansın bilgilendirme amaçlı kullanımının dışında eğlence amaçlı da kullanılabileceği belirtildi. Tesla’nın patent başvurusu sırasında dikiz aynasının süt kısmında ortaya çıkan kameranın video konferans uygulaması için kullanılabileceği düşünülüyor. Salgın dönemi göz önünde bulundurulduğu zaman bu uygulamanın çok daha kısa süre içerisinde hayata geçirilebileceği düşünülüyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı