Teknoloji

Tesla, Suda Yüzen Otomobil’e mi Dönüşüyor?

Tesla Elektrikli Otomobil’i Ceo’su Elon Musk’a Cybertruck’un suya karşı dayanıklılığı hususunda bir soru yönetildi. Musk, bu soru üzerine Cybertruck’un suda bir süre yüzebileceği ifadesini kulllandı. Daha öncesinde de araçlar hakkında kısa iddialarda bulunmuş olan Musk daha fazla detaya girmemeyi tercih etti.

Tesla Ceo’su olan  Elon Musk’a Cybertruck’un suya karşı kabiliyeti olabilecek mi sorusu sorulmasından “Hiç Cybertruck’un sudan geçip geçemeyeceğini düşündünüz mü? Ben ava gidiyorum, balık tutmaya gidiyorum. Bazen nehirleri aşmam gerekmekte. Bunu aracım zarar görmeden yapabilecek miyim?” şeklinde ifadelerde bulundu.

Musk kullanıcıya verdiği yanıt “Evet. Belkide bir süre batmadan yüzebilecek bir araba olacak” şeklinde açıklama yaptı. Bunun dışında Musk, araç hakkında detaylı bilgi vermekten çekindi. Musk daha önce tasla araçları ile ilgili henüz özellikler belli değilken suyun üzerinde batmaması gibi bazı iddialara yer vermişti.

Model S de yüzebilmekte:

Şirketin geliştirmiş olduğu diğer araç olan Model S de kısa bir süreliğine tekneye dönüşebilecek kadar iyi yüzebiliyor. 2016 yılında Electrek, otomobilin suyla dolmuş tünelden nasıl geçtiğini bildirdiği gibi Musk aracın sızdırmaz batarya düzenekleri ile ilgili bir tweet atmış. Musk, 2018 yılında Tesla Roadster modelinin motorları hakkında “Belki bir Tesla’nın uçması bile çok yakında” ifadesini kullanmıştı.

Cybertruck çok fazla ses getirmişti:

Tesla, Yeni Model olan Cybertruck aracını geçtiğimiz sene piyasaya duyurmuştu. Araç, şuana kadar en büyük motor olan 804 kilometreye ulaşan menzili ile birlikte büyük ses uyandırmıştı. Tasarımın da diğer araçlardan benzersiz olması çok tartışılmıştı. Bazı kitleler aracın tasarımını çok beğenirken, bazı kitleler ise çok kötü olduğunu düşündü. Tesla, Cybertruck’un dışında paslanmaz bir çeliği Tesla kendisi ürettiği gibi bu çelik kesinlikle bükülmüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı