Teknoloji

Tesla Sürücüsüz Otomobil İçin Yeni Güncellemelere Başladı

Tesla elektrikli otomobil üretimi konusunda bir adım öne çıkmış durumda. Sürücüsüz otomobil için bu süreçte yeni duyuruların yapıldığı belirtildi. Tesla’nın sürücüsüz otomobil deneyimi için günümüzde çeşitli tartışmalar da gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sürede sürücüsüz otomobil için yeni çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Elon Musk bu deneyiöi artırmak amacıyla yeni bir güncelleme yayınlamak için çalışmaların peşinde olduğu ifade ediliyor. 

Son olarak araç için trafik ışıklarını otomatik olarak algılayan bir yazılım güncellemesi ile gündeme gelmişti. Bununla birlikte yeni bir güncellemenin de yolda olduğu ifade edildi. Youtube üzerinde yapılan bir yayın sonrasında şirketin yeni bir güncelleme peşinde olduğu belirlendi.

Yeni Güncellemeler Ne Olacak?

Bir internet kullanıcısı tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında yeni güncellemeler hakkında da tahminler de bulundu. Şirket sürücüsüz otomobil deneyimini daha iyi bir seviyeye getirmek için çaba sarf ediyor.

Yeni güncelleme planlaması içerisinde sürücüsüz olarak hizmet veren otomobillerin, yoğun caddelerde ve yollarda daha kolay bir şekilde dönmeleri için hizmet verecek bir güncelleme üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Bu güncellemenin hayata geçmesinin ardından şerit kullanımı daha verimli olacak. Direksiyon kontrolü otomatik olarak daha etkili biçimde sağlanabilecek.  Seyir kontrolünün de veri güncellemeleri ile yeniden gündeme gelmesi bekleniyor. Bu güncellemeler beklentiler eşliğinde gelirse, Tesla’nın sürücüsüz otomobil deneyimini geliştirmesi ve daha güvenli bir hale getirmesi planlanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı