Teknoloji

Tesla’dan Çılgın Bir Proje Daha… Elektrikli Denizaltı Arabası Üretiyor

Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla firması, yeni ve çılgın bir projeyle daha karşımıza çıkıyor. Musk, deniz altında giden elektrikli bir araç üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Fakat konuyla ilgili olarak uzmanlar, bunun mümkün olmayacağını ya da üretilse bile piyasa da satışa çıkarılmasının imkansız olduğunu savunuyor.

Çılgın Hırsız 2 ya da James Bond filmlerini izleyenler, su altında giden araçları görmüştür. Tesla’da su altında gidebilen bu tarz elektrikli bir araç üzerinde çalışıyor. Şu ana kadar sadece filmlerde gördüğümüz su altı araçları, Elon Musk’ın liderliğinde kısa bir zaman sonra karşımıza çıkacak gibi duruyor. Konuyla ilgili olarak ilk açıklamasını 2019 yılı olağan hissedarlar grup toplantısında yapan Musk, detaya girmeden böyle bir proje üzerinde çalıştıklarını belirtti.

İddialara Göre Seri Üretime Geçilmeyecek

Musk’ın bu açıklamalarının ardından otomobil sektöründe, su altında giden otomobilin sadece reklam amaçlı olduğu ve seri üretimine başlanmayacağı düşünülüyor. Bakalım önümüzdeki süreçte ne gibi gelişmeler olacak, izleyip görelim.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı