Teknoloji

THY’den Yeni Açıklama! 20 Nisan’a Kadar İptal Kararı

Türk Hava Yolları son açıklamalarına göre 65 yaşında olan ve daha üst yaşlarda bulunan yolcuları, Kovid-19 yani yeni tip koronavirüs’ü tedbirleri kapsamında bir süre yolcu taşımama kararı aldı.

Türk Hava Yollarında Genel Müdür olarak görev yapmakta olan Bilal Ekşi’nin yeni açıklamaları;

Koronavirüs salgını mücadele kapsamında 30 Büyükşehirden havayolu ile de çıkışların 15 gün süreyle geçici durdurulmasından dolayı:  

İç Hatlarda bulunan ve kısıtlaması bulunan 14 Büyükşehire yapılmakta olan İç Hatlar seferlerini 20 Nisan tarihine kadar geçici olarak iptal edecektir.

Son günlerde THY, üst üste basın açıklamalarında bulunmuştur. Anlık olarak kararların peş peşe gelmesi plan yapan yolcularını tedirgin etti. Özellikle yaşlı yolcuların alınmayacağını sert bir tabirle belirtmesi de Korona tedbirlerinin ne denli önem arz ettiğini vurgulamış oldu.

THY’nin bir önceki duyurusunda ise vurguladığı kurallar şu şekilde sıralanmıştı;

İç hatlarda yalnızca Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon ve Van uçuşları kısıtlı şekilde gerçekleştirilecek olup diğer tüm iç hat uçuşlarımız 1 Mayıs 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

29 Mart 2020 saat 06:00 (TSİ) itibarıyla iç hat uçuşlarımızda tüm yolcularımızdan Seyahat İzin Belgesi talep edilecektir. Seyahat İzin Belgesi bulunmayan yolcularımız bilet satın alamayacak ve daha öncesinden bilet almış olsalar dahi uçuşa kabul edilmeyecektir.

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeye istinaden, iç hat uçuşlarında Seyahat İzin Belgesi ile seyahat edildiği sürece web sitemiz, mobil uygulamalarımız ve çağrı merkezimiz üzerinden yapılacak bilet satışı işlemlerinde kimlik numarası ile kontrol yapılacaktır. Seyahat İzin Belgesi olmayan yolcularımız İçişleri Bakanlığınca yayınlanan izin koşullarını ve başvuru yöntemini öğrenebilirler.

1 Mayıs 2020 tarihine kadar web sitemiz ve mobil uygulamalarımızdan check-in yapılamayacak olup, check-in işlemlerinin havalimanlarında bulunan check-in kontuarlarımızdan Seyahat İzin Belgesi ibraz edilerek yapılması gerekmektedir.

İç hat uçuşlarımızda Seyahat İzin Belgesi almış olan yolcularımızın kalkış saatinden en az 2 saat önce, Seyahat İzin Belgesi bulunmayanların ise işlemlerini tamamlamak üzere 4 saat önce havalimanında hazır bulunmaları gerekmektedir.

Bu süreçte gerçekleştirilecek iç hat uçuşlarımızda tek yön 325 TL, aktarmalı 549 TL sabit fiyat uygulaması yapılacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı