Teknoloji

Ticaret Bakanlığı İle Amazon Anlaştı! Dijital Eğitim Başlıyor!

Ticaret Bakanlığı son dönemlerde dijital alanlarda yapılan çalışmalara hız verdiği ve bu süreç içerisinde yeni anlaşmalar imzaladığını açıkladı. Bir süre önce amazon Türkiye, Ticaret Bakanlığı, TOBB ve Boğaziçi Üniversitesi tarafından ortaklaşa bir çalışma yapılmıştı. ‘BiTıkla Avrupa’ ismi verilen online eğitimlerin bu noktada e ticaretin ağırlık kazanması ve ilgi görmesi için Bakanlık tarafından verilen desteklerle eğitim haline getirildiği belirlendi.

Yeni çalışma sonrasında KOBİ’lerin ticaret hayatında daha aktif olmaları ve büyümeleri için çeşitli imkanlar tanınacak. Bu süreçte ticaret ve sanayi odalarında eğitim seminerleri devamlı ve ücretsiz bir şekilde sergilenecek. Bununla birlikte pek çok firmanın Avrupa’ya açılması için bir anlamda rehberlik hizmetinin sunulması bekleniyor.

Ticaret Bakanlığı KOBİ’lerin Yanında Olduklarının Altını Çizdi

Yeni gerçekleştirilen dijital eğitim iş birliğinin ardından ticari hatta online platformların daha aktif olarak kullanılması için çalışmalar yapılacak. Bununla birlikte Bakanlığın sektörde dijitalleşmenin gerçekleştirilmesi için daha fazla destekler sunması da bekleniyor.

Söz konusu olan eğitim ve seminerler online olarak verilecek. Yeni girişimcilere bu noktada yol göstermesi bekleniyor. Sektörde kadın girişimcilerin sayısının da yadsınamayacak kadar az olduğu ve bu noktada ticaretin sağlanması ve kadınların sektörde desteklenmesi için yeni  çalışmaların ve destek paketlerinin sağlanacağı belirtildi. Bu durum aynı zamanda küçük ancak büyümeye istekli olan girişimcilere yol göstermek açısından da oldukça etkili olabilecek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı