Teknoloji

Tiger Lake İşlemcisi İle İlgili Merak Edilenler Gün Yüzüne Çıktı!

Intel ABD’nin en büyük yarı iletken üreticisi olarak ifade ediliyor. Bu süreçte bir süredir yeni işlemcisi üzerinde çalışmaların devam ettiği açıklanmıştı. Bunun ardından işlemcinin tam olarak ne zaman çıkacağı merak konusu oldu. Henüz işlemcinin çıkış tarihi ile ilgili net bir bilgi paylaşılmadı. Ancak bazı kaynaklar tarafından henüz tasarlanan işlemci hakkında yeni bilgiler gündeme getirilmeye başlandı.

Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan değerlendirmeler sonrasında işlemcinin hızının 2,8 GHz olacağını ifade etti. Hazırlanan rapor çerçevesinde işlemcinin dört çekirdekten oluşması da bekleniyor. Daha önce de işlemci hakkında ortaya yeni bilgiler atılmıştı. Daha önce yayınlanan raporlarda işlemci hızının daha yüksek olduğu belirlenmişti. Bilgiler hakkında henüz yeni bir bilgilendirme gelmedi.

İşlemciler Hakkında Ortaya Çıkan Bilgiler Artıyor

Gelen son bilgiler ışığında teknoloji meraklıları tarafından konu hakkında bazı yorumlar yapılmaya başlandı. Bu yorumlar çerçevesinde daha önce daha büyük hızların söz konusu olduğu ifade edildi. Ayrıca yeni işlemcinin şimdilerde Ice Lake işlemcilerinde yer alan Sunny Cove çekirdeklerinin yerini alacak olan yeni çekirdeklerin ise Willow Cove çekirdeklerinden oluşacağı ifade edilmeye başlandı.

Yeni işlemcinin önbellek tasarımları da dikkat çekiyor. Gelişmiş güvenlik özelliklerinden oluşmasının beklendiği işlemcinin performansı hakkında kafalarda çeşitli soru işaretleri oluşmaya başladı. Şimdilerde pek çok teknoloji meraklısı Intel tarafından konu hakkında yapılması beklenen duyurulara kilitlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı