Teknoloji

TikTok 2019 Geliri İle Dudak Uçuklattı

Sosyal medya platformları içerisinde tikTok son zamanlarda önlenemez bir yükseliş içerisine girmeye başladı. Bunun ardından sahibi tarafından yapılan açıklamanın ardından uygulamanın 2019 yılında elde ettiği gelir açıklandı. Bu gelirin 17 milyar dolar olduğu öğrenildi. Açıklanan gelirin sadece 2019 yılının ilk altı aylık döneminde elde edilen miktarının 2018 yılının tamamında elde edilen gelirden çok daha fazla olduğu belirlendi.

Şirketin yaptığı önceki açıklamalara bakıldığı zaman 2018 yılında 7.4 milyar dolar kazandığı ifade edilmişti. Özel bir şirket olarak bilinen ByteDance isimli şirket normal süreçte finansal verileri hakkında açıklama yapmıyor. Şirketin piyasa değeri bu yüzden hesaplanamıyor. Yapılan tahminler göz önünde bulundurulduğu zaman şirketin 100 milyar dolar ile 180 milyar dolar arasında bir piyasa değerinin bulunduğu ifade edildi.

2020 Yılının Daha İyi Geçmesi Bekleniyor

2020 yılında yaşanan ve tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde pek çok yeni kullanıcı edinen uygulamanın daha popüler bir hale geldiği biliniyor. Tahminlere göre 2020 yılında salgının etkisi ile 2019 yılından daha fazla bir gelir elde edilmesinin beklendiği ifade edildi. 126 şehirde ofisinin bulunduğu uygulamanın ve Çin kaynaklı ByteDance şirketinin 60 binden daha fazla çalışanının olduğu tespit edildi. Yapılan her çalışma ile birlikte daha fazla insana ulaşmak ve uygulamanın daha popüler hale gelmesi amaçlanıyor. Çinli şirketin esas gelir kaynağının ise reklam ve uygulama içi gerçekleşen satın almalardan elde ettiği belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı