Teknoloji

TikTok İle Kızılay Arasında Yeni Bir İşbirliği Gerçekleşti!

Koronavirüs salgını devam ederken, duyarlılığın sürdürülmesi için markalar arasında çeşitli işbirlikleri sürdürülüyor. Bu noktada Türk Kızılayı tarafından yeni bir kampanya ve seferberlik başlatıldığı açıklandı. Büyük sosyal medya platformlarından birisi olan TikTok ile yeni bir işbirliğine gidildiği açıklandı.

TikTok kısa bir süre önce Dünya Sağlık Örgütü ile yeni bir anlaşma gerçekleştirmiştir. Yapılan koronavirüs kampanyası kısa sürede büyük ses getirdi. Kızılay bu süreçte söz konusu anlaşmanın Türkiye ayağını gerçekleştirebilmek için adımlar attı. Türk Kızılayı ile TikTok arasında ‘Önlemini Al Sağlıklı Kal’ isimli kampanya başlatıldı. Bu kampanyanın sosyal medyada daha fazla ses getirmesi ve koronavirüs önlemlerine karşı daha fazla insanın bilinçlenmesi planlanıyor.

Farkındalık Yaratılması Amaçlanıyor

tiktok

TikTok ile Türk Kızılayı arasında gerçekleştirilen kampanya sonrasında, uygulamada fenomen olan kişiler tarafından bazı paylaşımlar yapılıyor. Bu paylaşımlar sayesinde daha fazla kişiye ulaşılması planlanıyor. Yapılacak olan paylaşımlar sayesinde, koronavirüs salgınına karşı alınabilecek tüm önlemler detaylı şekilde anlatılmış ve insanlarla paylaşılmış olacak.

Önlemini Al Sağlıklı Kal ismi verilen kampanya için anlaşma yapan ve içerik üretimi gerçekleştirecek olan fenomenler için Sağlık Bakanlığı tarafından da bazı uyarılar yapıldı. Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen ve 14 hayati önem taşıyan kuralla ilgili bilgilendirici paylaşımlar yapmaları isteniyor. TikTok üzerinde sadece fenomenler değil diğer kullanıcılar da içerik üretebilecekler. Bu noktada üretilecek içeriklerin ‘önlemalsağlıklıkal’ etiketi ile paylaşım yapabilecekler. Uygulanması gereken tedbirlerin yanı sıra evde nasıl vakit geçirdiklerini anlatan içerikler de paylaşılabilecek.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı