Teknoloji

TikTok, Londra’yı Avrupa’daki Merkezi Haline Getiriyor

Son birkaç yıl içerisinde kurumsal bir kimlik kazanmak için çeşitli adımlar atan TikTok İngiltere’nin başkenti Londra’da bir ofis açarak Londra’yı Avrupa’daki merkezi haline getirmeyi amaçlıyor.

4 yıl önce hayatımıza giren ve kısa bir zamanda popüler hale gelen TikTok, pek çok kullanıcının aktif olarak kullandığı sosyal medya platformlarından biri. Kimi içerik üreticileri tarafından sert bir şekilde eleştirilen ve toplumu yanlış yollara yönlendirdiği söylenen TikTok, tüm bu eleştiriler ışığında büyümesini devam ettirmeyi başarmış olarak gözüküyor. Çinli dijital girişimcilik şirketi ByteDance’in sahip olduğu TikTok, korona virüs sürecinde hızlı bir büyüme ivmesi yakaladı. Elde edilen büyüme kısa bir sürede ve büyük bir miktarda gerçekleşti ve kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı. Bu sebeple Tiktok, diğer sosyal medya uygulamaları tarafından tehdit olarak görülmeye başladı.

TikTok yöneticileri uygulamanın elde ettiği başarıyı koruyabilmesi ve büyümeyi devam ettirebilmesi için yoğun bir çalışma içerisindeler. Özellikle yaptığı reklam çalışmaları ile ününe ün katan uygulama, bu çalışmalarını Çin ve Los Angeles merkezlerinden komuta etmekte. Şirket yönetim alanı daha da genişletmek ve organizasyonu daha iyi yönetebilmek için son olarak Londra’da bir ofis açtı.

Kimliği belirsiz bir TikTok çalışanı tarafından yapılan paylaşıma göre Tiktok Londra’daki ofisin açılışı için gerekli bütün hazırlıkları tamamladı ve personel alımlarına da başladı. TikTok cephesinden bu gizemli açıklama haricinde henüz resmi bir açıklama henüz gelmedi.

TikTok’un hali hazırda Avrupa’da Paris ve Berlin gibi büyük şehirlerde ofisleri mevcut. 41 ülkede ofisi bulunan TikTok’un Londra’da bir ofis açmasının amacı ise Avrupa’daki en geniş çaplı ve en geniş çalışma ofisini kurmak. Londra’daki ofis, diğer ofislerden farklı olarak içerisinde, uygulamanın geliştirilmesi için, mühendislerin de görev yaptığı bir merkez olacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı