Teknoloji

TikTok Popülerliğini Sürdürüyor: 2 Milyon Aboneye Ulaştı!

Sosyal medya platformları içerisinde son zamanlarda giderek popüler hale gelen TikTok uygulaması pek çok kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Son dönemlerde salgın nedeniyle pek çok kişinin evde olması nedeniyle uygulamanın daha fazla kullanıldığı öğrenildi. TikTok 2 milyar indirmeye ulaşarak yeni bir rekora imza attı. 2020 yılının ilk çeyreğinde en çok indirilen uygulamalardan birisi olarak ifade edildi.

TikTok Abone Sayısını Artırmaya Devam Ediyor

Dünyanın en değerli girişimcilerinden birisi olan ByteDance tarafından geliştirilen TikTok uygulamasının kullanıcı sayısı rekora imza atıyor. Salgın nedeniyle evde zaman geçiren milyonlarca insan eğlenmek için bazı uygulamalara ihtiyaç duyuyorlar. Bu günlerde eğlenmeye ihtiyaç duyan pek çok kişinin kendilerini eğlendirecek birtakım uygulamalara ihtiyaç duydukları belirlendi.

Firma tarafından yapılan açıklamalar sonrasında 1 Ocak 2014 tarihinden bu yana sosyal medya platformları arasında 2 milyar barajını aşan ilk uygulama olduğu belirtildi. Google uygulamalarından olan Gmail ve Youtube 5 milyar üzeri indirmeye sahip olan uygulamalar arasında olduğu biliniyor ancak öncesinde telefon ve tabletlere yüklü olarak geldiği için bu süreçte karşılaştırma yapılması doğru olarak ifade edilmiyor.

TikTok’un bu süreç içerisinde gelişimine devam etmesi bekleniyor. Geçtiğimiz 5 aylık dönem içerisinde 1,5 milyar indirmeden 2 milyar indirmeye ulaştığı öğrenildi. En çok indirilenler listesinin devamına bakıldığı zaman ikinci sırada 250 milyon indirimle birlikte Whatsapp’ın bulunduğu tespit edildi. TikTok’un gelişiminin bundan sonraki dönemlerde de ilerlemesi bekleniyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı