Teknoloji

TikTok Spotify Rakibi Uygulama Geliştiriyor

Son dönemlen en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan TikTok’un sahibi ByteDance, Spotify’a rakip olarak uygun fiyatlı bir uygulama geliştirmeye başladı. 

Ülkemizde de en çok kullanan sosyal medya platformlarından TikTok’un geliştiricisi olan Çinli ByteDance, Spotify’a rakip olarak uygun fiyatlı bir uygulama geliştirmeye başladı. ByteDance, son olarak geçtiğimiz günlerde bir akıllı telefon duyurusu gerçekleştirmişti. ByteDance şimdi de uygun fiyatlı bir Spotify alternatifi geliştirmeye başladı. 

2019 yılının en çok konuşulan sosyal medya servislerinden birisi olan TikTok’un sahibi olan ByteDance, yeni yatırımlar peşinde. TikTok uygulamasıyla birlikte geçtiğimiz günlerde 1.5 milyar indirme satıyısını geride bırakan ByteDance, dünya çapında popülerliğini her geçen gün arttırmaya devam ederken şimdi de Spotify gibi bir müzik platformu oluşturmak istiyor. 

Kullanıcıların kısa müzikli videolar çekerek takipçileriyle paylaştığı bir platform olan TikTok popülerliğinden faydalanmak isteyen ByteDance, TikTok gücünü kullanarak müzik uygulaması pazarına girecek. 

Ortaya çıkan bilgilere göre ByteDance yeni müzik servisini Hindistan, Endonezya ve Brezilya’da kullanıma sunulacak. ByteDance’in yeni uygulamasının detayları şimdilik belli olmasa da uygulama pek çok ülkede sunulacak. Neler sunacağı şimdilik bilinmeyen yeni müzik uygulamasının sektördeki diğer uygulamalardan ziyade rekabetçi bir fiyatla kullanıcılarla buluşacağı düşünülüyor. 

Plak Şirketleri İle Görüşmeler Başladı!

Universal Music, Sony Music ve Warner Music gibi şirketlerle irtibatta olan ByteDance yeni uygulamasının neler sunacağını önümüzdeki günlerde netleşecek. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı