Teknoloji

Tinder Sosyal Mesafeye Karşı Canlı Video Uygulamasını Hayata Geçirdi

Çöpçatan servisi olarak bilinen Tinder son dönemlerde koronavirüs salgınından etkilendi. Kullanıcıların canlı olarak buluşamamaları nedeniyle sosyal mesafe kuralına uygun yeni bir uygulamanın geliştirildiği öğrenildi. Tinder’in sahibi olan Match Group tarafından yeni bir açıklama yapıldı ve yeni bir özellik duyurusu paylaşıldı. Bu özellik hakkında henüz çok fazla bir bilgi bulunmuyor. Ancak son dönemlerde yapılmış olan en dikkat çekici yenilik olacağı düşünülüyor.

Tinder’in asıl kuruluş amacı bu süreç içerisinde insanların sosyalleşmesi ve birbirleriyle tanışmalarına ve görüşmelerine zemin hazırlamaları olarak ifade ediliyor. Salgın dönemi uygulamanın asıl kullanılış amacını da olumsuz etkiliyor. Genellikle platform üzerinden tanışan insanlar daha sonra belirli bir süre sohbet ettikten sonra yüz yüze görüşebiliyorlar ancak bu salgın döneminde kimse görüşmek istemiyor.

Canlı Video Özelliği Getirildi

Tinder’in şirketi tarafından konu hakkında bazı değerlendirmeler yapıldı. Bu değerlendirmeler çerçevesinde kullanıcıların nabızları ölçüldü ve online randevu durumuna sıcak baktıkları belirlendi. Sanal buluşma konusunda da oldukça heyecanlı olduklarını belirtmeleri dikkatlerden kaçmadı. Tinder’in yakın zamanda canlı videolu sohbet özelliğinin kullanıma açılması bekleniyor. Çöpçatanlık devi uygulamanın ardından diğer benzer uygulamaların da aynı şekilde sistemi hayata geçirebilecekleri belirleniyor.

Tinder tarafından canlı video özelliğinin testleri yapılırken yılın ikinci çeyreği bitmeden kullanıma sunulması planlanıyor. Yeni özelliğin bu süreç içerisinde buluşmalardan önce de kişiler arasında sıklıkla tercih edilmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı