Teknoloji

TOGG CEO’su Karakaş’tan Önemli Açıklamalarda Bulundu

TOGG CEO’su Karakaş’tan Önemli Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Otomobil Girişim Grubu’nda CEO olarak görev yapan Gürcan Karakaş, yerli otomobil ile ilgili çok önemli ifadeler kullandı.

TOGG kısa bir zaman sonra ilk yılını tamamlayacak. Geçtiğimiz seneye göre yerli otomobil projesinde oldukça önemli mesafeler alan TOGG, otomobile verilecek isim ile birlikte prototipinde neredeyse bitmek üzere olduğunu belirttiler. Herhangi bir aksilik olmadığı sürece 2019 Aralık ayında yerli üretim otomobilin ismi ve prototipini açıklayacaklar. Şu anki sürece göre 2021 yılında yerli otomobil de seri üretime geçilecek. 2022 yılında ise yerli üretim otomobilleri yollarda görebileceğiz.

TOGG CEO’su Karakaş’tan Önemli Açıklamalarda Bulundu

Gürcan Karakaş Sorulara Cevap Verdi

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, uzun zamandır kendilerine yerli otomobilin ilk modelinin neden c-SUV tipi olacağı sorulması üzerine;

‘’Yerli otomobil projesine başladığımız gibi tüm Türkiye’de yaklaşık 2 binin üzerinde bir araştırma yaptık. Yaptığımız bu araştırmanın neticesinde gördük ki SUV tipi otomobillere olan ilgi oldukça fazla… Yaptığımız tahminler şunu gösteriyor ki 7-8 seneye kadar sedan tipi otomobil pazarında %1-2 azalma olacak. Bunun tam aksine SUV pazarında da %8’den fazla bir büyüme bekliyoruz. Bu sebepten dolayı ilk yerli otomobil modelimizde SUV tipi olmasına karar verdik.’’ ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı