BankacılıkTeknoloji

Trump Talimat Verdi , DSÖ’ye Fon Sağlanmayacak!

BM Genel Sekreteri olan Guterres’ ten yeni açıklama daha geldi. ABD Başkanı Trump’ ın DSÖ kararlarıyla ilgili şu açıklamaya yer verdi. ”An itibariyle koronavirüse karşı mücadelede DSÖ’ nün ya da herhangi bir insani yardım kuruluşunun kaynaklarını azaltma zamanı değil, dayanışma zamanı!” Sözlerini sarfederek tepki gösteriyor.
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri olan Antonio Guterres, yazılı açıklamalarda bulunarak, ABD Başkanı Donald Trump’ ın Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) sağladığı fonu durdurma kararına eleştiride bulundu.
Covid-19 salgını tüm dünyada en tehlikeli sorunların başında gelirken, DSÖ ve binlerce çalışanının en ön safhalarda özellikle en narin toplumları desteklediğini belirtmekte olan Guterres, salgına karşı savaşın bi an önce kazanılması için DSÖ nün yeterince desteklenmesinin çok önemli olduğunu ifade etmiştir.

Trump’ un Şok Kararı, Dünya Sağlık Örgütü’ne verdiği fonu kesme kararı aldı!

Trump’ un açıklamasına göre Dünya Sağlık Örgütü’ nün resmen Çin’ e çalıştığını belirtirken “Bugün yönetimime, Dünya Sağlık Örgütü’ ne sağladığımız fonu durdurma talimatı veriyorum. Herkes orada neler döndüğünü biliyor.” cümlelerini kullandı

“Vakit Kaynakları azaltma zamanı değil, dayanışma zamanı!”
Guterres, “An itibariyle koronavirüse karşı mücadelede DSÖ’ nün ya da herhangi bir insani yardım kuruluşunun kaynaklarını azaltma zamanı değil, dayanışma zamanı.” İfadelerine yer verdi.
Daha önce eşi benzerine rastlanmayan bu virüs için, bi an önce mücadeleye ihtiyaç duyulduğu dikkat çeken Guterres, ”Bu salgın defteri kapandığında geriye dönüp nasıl ortaya çıktığı, nasıl bi anda tüm dünyaya yayıldığı ve bu kriz de nasıl mücadele edildiğine bakıp ders çıkarabiliriz ama şimdi sırası hiç değil.” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı