Teknoloji

Türk Hacker Apple Yüzünden 2 Yıl Hapis Yatacak!

Youtube üzerinde bir video yayınladı ve 300 milyondan fazla iCloud hesabını hacklediğini söyledi!

Apple’a şantaj yapan Türk hacker Kerem Albayrak, Ingiltere üzerinde bir mahkemeye çıktı ve bu mahkemede 2 sene hapis cezası aldı! 319 milyon iCloud hesabına erişimi olduğunu söyleyerek Apple’a şantaj yapan hacker, fidye istedi. Fidye verilmediği taktirde bu verileri sıfırlayacağını söyleyen Hacker için işlem yapıldı. 22 yaşındaki Türk hacker Kerem Albayrak, bu konuya dair büyük bir cezaya çarptırıldı.

22 Yaşındaki Albayrak ile ilgili olarak Türk Suç Ailesi adı verilen ve ortalama 320 milyon hesaba erişimi olduğu iddia edilen bir hacker gurubu içerisinde yer alıyor ve grubun sözcüsü olduğunu iddia ederek ön plana çıkıyor.

Apple tarafından önemli bir suç duyurusu!

Apple ile iletişime geçen hacker, 837 Ingiliz paundu değerinde iTunes kuponu talep etti. Bununla da yetinmeyip 133.000 Ingiliz poundu değerinde bitcoin istedi. Söz konusu verileri 3. taraf uygulamalar üzerinden edindiğini söyleyen Albayrak, bu konuya dair oldukça geniş bir ilerleme kat etti ama suçu ispanlandıktan sonra mahkemeye çıkarıldı!

Yapılan açıklamalara göre, “İnsanların kişisel bilgilerini ele geçirdikten ve çok uluslu büyük bir şirkete şantaj yaptıktan sonra adaletten kaçabileceğine inanıyordu. Amacı şöhrete ve paraya ulaşmaktı; ancak NCA, siber suçluları adalete teslim etmeye kararlıdır” ifadelerini kullanıldı.

Yapılan çalışmaya göre Albayrak’ın cezası ertelendi. 300 saat kamu hizmeti yapacak ve elektronik kelepçe takılacak. Bu sayede takibi yapılmış olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı