Teknoloji

Türk Şirket, Kıyafetleri Temizleyen Dezenfeksiyon Sistemi Geliştirdi

Virüsün kıyafetler üzerinden de geçtiğini altını çizen Türk şirket GMG Savunma yaptığı çalışmalar sonucunda kıyafetlerimizi virüsten temizleyen bir dezenfeksiyon cihazı geliştirdi.

Corona virüs salgınının önüne geçmek için pek çok önlem üzerinde hali hazırda çalışılıyor. Bu çalışmalarla birlikte virüsün kıyafetler üzerinden geçip geçmediği konusunda her ne kadar net bir bilgi olmasa da belli başlı sağlık otoriteleri corona virüsün kıyafetlerden de bulaşabileceğini söylüyor. Hal böyle olunca kıyafet temizliği de corona virüsle mücadelede önemli ve dikkat edilmesi gereken bir nokta haline geliyor. Türk Şirket GMG Savunma corona virüsün kıyafetler üzerinden geçmesine engellemek ve virüsü kıyafet üzerinde kırmak amacıyla bir dezenfeksiyon sistemi geliştirdi.

5 Litre Dezenfektanla 1000 Kişiyi Dezenfekte Edebiliyor

Oldukça tasarruflu bir sistem olarak geliştirilen bu dezenfeksiyon sisteminde 5 litrelik konsantre dezenfektan kullanılıyor. Cihaz konsantre şekilde bulunan dezenfektanı kendi içinde ayrıştırarak 1000 kişinin dezenfekte edilmesine olanak sağlıyor.

Kıyafet Yüzeyinde 1 Dakikaya Kadar Kalabiliyor

Sisleme yaparak kıyafet yüzeyine uygulanan GMG Savunma İnsan Dezenfeksiyon Sistemi’nde püskürtme gücü yani nozullar ayarlanabiliyor. Bu sayede cihazdan püskürtülen dezenfektan, partikülleri 1 dakika civarı kıyafet yüzeyinde kalabiliyor. Normal dezenfektan kullanımında ise dezenfektanın kıyafet yüzeyinde kalma süresi sadece 10-15 saniyedir.

Daha çok işletmelerde kullanılmak üzere geliştirilen dezenfekte sisteminin patentinin de satın alındığını belirten GMG Savunma Yönetim Kurulu Başkanı Metin Sarıkaya sadece corona virüs için değil kıyafetler üzerinde bulunan diğer virüs, mantar ve bakteriler üzerinde de etkili bir cihaz olduğunu belirtti.

İçinde nano teknoloji ve titanyum da kullanılan bu cihazda kullanılan sisleme yöntemi sayesinde cihaz içinden geçen kişinin tüm hacmiyle birlikte dezenfekte edilmesi sağlanıyor. Cihaz kıyafetleri  40-45 saniyede virüsten tamamıyla temizleyebiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı