Teknoloji

Türk Telekom’dan Kullanıcılarına Müjdeli Haber! İki Katına Çıkarılıyor!

Koronavirüs salgını ile birlikte pek çok önlem alındı. Yetkililer her seferinde evde kalmanın önemine dikkat çekiyorlar. Bu süreç içerisinde evde kalan vatandaşların internet kullanımında ciddi bir artış meydana geldi. İnternet kullanımının bir anda yükselmesi zaman zaman bağlantı sorunlarına da neden oldu. Pek çok internet kullanıcısı, internet hızından şikayetçi olduklarını dile getirmişlerdi.

Geçtiğimiz hafta internet hızını yükseltmek ve kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için Turkcell Superonline yeni bir çalışma yapmıştı. Kullanıcıların upload hızını artırarak şikayetlerini gidermişti. Bunun ardından benzer bir çalışma da Türk Telekom’dan geldi.

Türk Telekom Upload Hızını İki Katına Çıkaracak!

internet hızı

Türk Telekom şimdilerde en fazla aboneye sahip olan internet sağlayıcı firma konumunda bulunuyor. Kullanıcıların internet hızında yaşadıkları sorunların kısa sürede çözülmesi şirket içinde büyük önem taşıyor. İnternet artış hızının bu süreçte iki katına çıkarılmasına karar verildi. Ancak Turkcell’in yaptığı gibi bu süreçte  internet artış hızının kullanıcılar arasında kademeli olarak artırılması planlanıyor.

Türk Telekom’un internet altyapısı başka firmalar tarafından da kullanılıyor. Bu firmalar Turknet, Millenicom gibi internet sağlayıcıları olarak açıklandı. İnternet artış hızının gerçekleştirilmesi halinde diğer şirketlerin aboneleri de internet hızı artışından sorunsuz şekilde faydalanabilecekler. Bu süreçte tek bir istisna yapılacağı açıklandı. Kendi altyapısını kullanan Türksat Koblonet aboneleri için herhangi bir artış hızı çalışması söz konusu değil. Henüz internetinde bir değişim ya da artış fark etmeyen kullanıcıların modemlerini restlemeleri öneriliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı