Teknoloji

Turkcell Sms Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

Turkcell Sms Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

Turkcell operatörüne sahip kullanıcılar zaman zaman mesaj gönderememe problemiyle karşılaşabiliyor. Atmış olduğunuz SMS gönderilmediğinde tekrar denediğinizde sonuç yine aynı oluyor. Turkcell SMS gitmiyor sorunu temel olarak iki farklı nedenden dolayı kaynaklanıyor olabilir. İlk olarak bu problemin kaynağını tespit edip ona göre müdahale etmeliyiz. Bu sorunun ortaya çıkmasına neden olan problemlerden ilki operatör bazlı problem olarak karşımıza çıkıyor. Bir diğeri ise o an yaşanan yoğunluktan dolayı SMS servisinin geç cevap vermesidir.

 

Turkcell kısa mesaj gönderilmiyor sorunu nasıl çözülür?

Turkcell kısa mesaj gitmiyor problemini çözmek için izlenecek bazı yöntemler var. İlk olarak kontrol etmeniz gereken yer, mesaj merkez numarasının olduğu bölümdür. Bazı güncellemelerde mesaj merkez numarasının değiştiği görülmüştür. Bu yüzden bu problemi yaşadığınız takdirde ilk kontrol etmeniz gereken yer burasıdır.

Turkcell faturalı hat kullanıyorsanız mesaj merkez numarasına +905329010000, faturasız hat kullanıyorsanız +905359010000 numarasını girin. Mesaj merkez numarasını değiştirerek Turkcell SMS gönderme sorunundan da kurtulmuş olacaksınız.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı