Teknoloji

Turkcell Superonline İnternet Hızını Artırma Kararı Aldı!

 Salgın nedeniyle evde kalan ve mümkün olduğunca sokağa çıkmayan vatandaşlar internete yüklendiler. Salgın döneminde internet kullanımının arttığı ve aşırı yüklenmelerin gerçekleştiği belirlendi. Daha fazla kullanıcı internete girince yaşanan bağlantı sorunları hakkında şikayetler de dile getirildi. Geçtiğimiz hafta Turkcell Superonline internet hızının artırılacağını bunun fiber aboneler için geçerli olduğunu belirtmişlerdi. Bu süreçte şirket tarafından kamuoyuna yazılı bir açıklama yapıldı. Çıkan internet hızı artış haberlerinin doğru olduğu belirtildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre sadece Upload hızı artırılmayacak. Aynı zamanda Download hızının da artırılmasına karar verildi. Ancak bu sürecin sürekli olmayacağının da altı çizildi. Sınırlı sürede gerçekleştirilecek çalışmanın 31 Mayıs 2020 tarihinde sona ereceği belirtildi.

Turkcell İnternet Hızını Çalışmasının Detaylarını Anlattı

tuekcell internet

Turkcell Superonline tarafından konu hakkındaki tüm kafa karışıklıklarının ortadan kaldırılması için yazılı bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada:

‘Turkcell her zaman kullanıcıları için kesintisiz ve hızlı internet hizmeti sunmaya devam etmiştir. Şimdiye kadar gerçekleştirilen çalışmalarda indirme hızının 50 Mbps’ye yükseltilmesi için çeşitli uygulamalar üzerinde çalıştık. Bu uygulamanın 31 Mayıs 2020 tarihine kadar devam etmesini planlıyoruz. Bu süreç içerisinde eğitimine evde devam eden ve internet sıkıntısı yaşayan pek çok kullanıcımızın işini kolaylaştırmak istiyoruz. Film izleyen, müzik dinleyen kullanıcılar da fiber hızının artması sonucunda daha verimli biçimde kullanabilecekler’ ifadelerine yer verildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı