Teknoloji

Turkcell TL Gönderme

Turkcell TL gönderme işlemi için, kişilerin size öncelikle istek göndermesi gerekmektedir. İsteğe onay verdikten sonra veya kendi isteğinizle TL göndermek için belirli yöntemlerle karşı tarafa TL gönderiminde bulunabilirsiniz.Turkcell TL gönderme işlemi site üzerinde TL Transfer işlemi olarak isimlendirilmektedir. Faturalı ve faturasız herkes istediği kişilere Türk Lirası gönderiminde bulunabilirler. Türk Lirası gönderme işlemi için kişiler Turkcell resmi web sitesi üzerinden online olarak transfer yapabilirler veya bunun dışında kişiler sms yolu ile de transfer işleminde bulunabilirler. Sms yolu ile Türk Lirası gönderim işleminde bulunmak isteyen kişiler, Türk Lirası transferi yapacakları numarayı başında sıfır olmadan yazmaları gerekmektedir. Daha sonrasında ise numaranın yanına kişiler göndermek istedikleri Türk Lirası tutarını yazabilirler. Bununla beraber kişiler 2200’a mesaj göndererek para gönderme işleminde bulunabilirler. Bu işlemi yapan kişiler, ücretli olarak para gönderiminde bulunabilirler. 10 Türk Lirası gibi işlemlerde Turkcell sizlerden 1.50 Türk Lirası işlem ücreti almaktadır, ücretler para tutarına göre yükselmektedir.

Turkcell TL İsteme İşlemi

Turkcell TL isteme için ve kişiler Turkcell TL gönderme işlemi için belirli yöntemleri uygulanması gerekmektedir. TL istemek isteyen kişiler *155* yazarak Türk Lirası talep edilecek olan telefonun numarası ve istenilen tutarın yıldız, kare içerisinde yazılması gerekmektedir. Hazır kart kullanan kişilerin en fazla 30 Türk Lirası istemi hakkı bulunmaktadır. Bununla beraber TL göndermede bulunan kişiden, her yollamasında belirli bir ücret tutarı kesilmektedir.

Turkcell Kredi Transferi

Turkcell TL gönderme işlemi yanı sıra kişiler hazır kart kullanan kişilere Turkcell kredi transferi de yapabilmektedir. TL gönderen kişiler hazır kart sahibi ise kişilerden ücret tutarı kesilir. Transfer eden kişinin hattının faturalı olması durumunda ise kişilerin faturalarına ücret yansıtılmaktadır. Kredi transferi için kişiler Turkcell.com.tr üzerinden sağ bölümünde bulunan giriş kısmından, hattına giriş yapması gerekmektedir. Bu işlemden sonra ise kişiler işlem merkezi bölümünden kredi transferi yapabilirler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı