Teknoloji

Türkiye İnternet Kullanım Verileri Açıklandı! Sonuçlar Ortalamanın Üzerinde Çıktı!

Bilgi Güvenliği Derneği tarafından yapılan bir inceleme sonrasında Türkiye’de internet kullanım verileri üzerinde detaylı bir araştırma yapıldı. Bu araştırma sonrasında internete ayrılan vakit de gündeme taşınmış oldu. Yapılan araştırmalar sonrasında Türkiye’de internet başında geçen sürenin gittikçe arttığı ve bu durumun zaman zaman çeşitli sorunlara neden olabileceği belirtildi.

Günlük internet kullanım süresi dünya ortalaması olarak 6 saat 43 dakika olarak açıklanmıştı. Ancak Türkiye’de açıklanan verilere ve gerçekleştirilen kullanım oranlarına bakıldığı zaman günlük internet kullanım süresinin ise 7 saat 29 dakika olarak açıklandığı belirlendi.

Türkiye İnternet Başında Çok Zaman Geçiriyor!

Türkiye’de internet kullanım verileri açıklandığı zaman bilgisayar başında geçirilen zamanın giderek yükseldiği belirlendi. Günlük 8 saatlik uyku sürecinin de bu süreçten çıkarılmasının ardından kalan zamanın neredeyse yarısı internet başında geçirilmiş anlamına geliyor.

Dünya genelinde 7.8 milyar insan bulunuyor. Bu kadar insanın arasında yarısından fazlası 4.57 milyarının ise internet kullanıcısı olduğu belirlendi. Bu detaylı bir değerlendirme ile bakıldığı zaman nüfusun yüzde 75.3’lük kısmının internet kullandığı anlamına geliyor. Sosyal medya kullanımı ve sosyal medya üzerinde geçirilen zamanın giderek yükselmesi dikkatlerden kaçmadı. Sadece Türkiye’de 54 milyon sosyal medya kullanıcısı bulunuyor.

Türkiye’de bulunan vatandaşların internet kullanımının ortalamanın üzerinde bulunması ise zaman zaman günlük yaşantılarında çeşitli sorunlara da neden olabiliyor. Sırasıyla kullanılan sosyal medya platformları ise Facebook, Youtube ve Whatsapp olarak açıklandı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı