TeknolojiYaşam

TürkNet’te İnternet Erişimi Problemi Yaşandı

20 Mayıs akşamı TürkNet tarafından sağlanan internet hizmetlerinde erişim sıkıntıları yaşandı. Sorun şirketin hızlı müdahalesi ile kısa sürede çözüldü.

Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük internet servis sağlayıcılarından TürkNet, sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı 20 Mayıs akşamı erişim sıkıntılarına ev sahipliği yaptı. İlk olarak yalnızca belirli bölgelerde yaşanan erişim sıkıntıları, ilerleyen saatlerde tüm Türkiye’ye yayıldı. İnternete erişim sorunlarının yanı sıra kullanıcılar bu süreç boyunca şirketin uygulamasına da erişemedi.

Twitter üzerinden şikayetlerini dile getiren kullanıcılar, TürkNet’in de hızlı müdahalesi ile birlikte aynı gece içerisinde tekrar internete erişebildiler. Günümüzde neredeyse her işlem için kullandığımız ve hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştıran internete kısa süreli dahi olsa ulaşım sağlanamaması insanların büyük tepki göstermesine neden oldu.

 

TürkNet, olayların ardından hemen bir açıklama yaparak genel bir erişim problemi olduğunu doğruladı.

20 Mayıs gecesi sorun çözülerek internet erişimi yeniden sağlandı. Bu aşamada TürkNet tarafından sağlanan internet hizmetleri sorunsuz olarak çalışmaya ve işleyişini sürdürmeye devam ediyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı