Teknoloji

Twitter, Kullanıcıların Canlı Yayın Sunmasına İzin Veriyor

Twitter, aynı anda dört kullanıcıya kadar yayın yapmasına izin vererek canlı akış yeteneklerini geliştiriyor. İşte detaylar;

Twitter Canlı Yayın Açmak

Bir kullanıcı yayını barındırır ve videoda görünür. Ev sahibi, yalnızca sesle yayın yapabilmelerine rağmen, katılmak için üç kişiyi davet edebilir. Konuklar herkes tarafından duyulur ve istedikleri zaman bırakılabilir. Misafirler ayrıldığında, ev sahibi daha fazla kişiyi katılmaya davet edebilir.

Twitter, konukların da video yayınlama yöntemleri üzerinde çalıştığını söylüyor, ancak şimdilik yalnızca ses biçimine katılabildiklerini söylüyor. Bu özellik Twitter sohbetlerine yepyeni bir boyut getirebilir. Örneğin, ev sahibi sorular sorabilir ve katılımcılar yayına katılarak cevaplarını verebilir.

Twitter Canlı Yayın

Twitter bugünden itibaren bu yeteneği ortaya koyuyor. Kullanıcılar aşağıdaki adımları izleyerek konukları canlı yayına ekleyebilir:

  • Kamerayı, zaman çizelgenizden sola kaydırarak ya da Tweet bestecisine dokunarak açabilirsiniz.
  • En alttaki Canlı moda dokunun.
  • Canlı izleyicilerin yayına katılmak istemesini sağlamak için sağ üstteki yüz simgesine dokunun.
  • Yayına başlamak için canlı yayına dokunun.
  • Bir izleyici yayınınıza katılmak istediğinde, sohbette bir bildirim görünür.
  • Yayına eklemek için ‘+’ düğmesine dokunun.
  • Gerekirse, avatarlarının sağ üstündeki X öğesine dokunarak konuklar çıkarılabilir.
  • Kullanıcılar, konukları etkinleştiren bir canlı yayını izlerken, katılmalarını isteyen bir simge göreceklerdir.
  • Twitter’da yayınlanan herhangi bir şey gibi, canlı bir yayın istediğiniz kadar kalacaktır ve bir tweet paylaşacağınız gibi paylaşılabilir.

Hareket, sosyal medya şirketlerinin, araçların nasıl kötüye kullanılabileceğine dair endişeleriyle boğuşsalar bile canlı videoda nasıl ikiye katlandıklarını gösteriyor. Yeni Zelandalı bir terörist, iki camide 51 kişiyi öldürdüğü sırada Facebook’ta canlı bir video izledi. Daha sonra video diğer sosyal medya sitelerine yayıldı ve teknoloji şirketleri terörist içeriğin yayılmasıyla mücadele etmek için daha fazlasını yapma sözü verdiler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı