Teknoloji

Twitter, Mac Uygulaması Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Apple geçen hafta, geliştiricilerin iPad uygulamalarını Mac’e taşımasına izin vermek için tasarlanmış bir girişim olan Project Catalyst tanıttı.

O sırada, Apple, Twitter da dahil olmak üzere birçok ortak seçti ve bugün Twitter, yaklaşmakta olan Mac uygulamasında daha fazla ayrıntı verdi.

Twitter, Mac’e getirmek için mevcut iOS kod tabanından yararlanacağını, ancak uygulamanın Mac için daha iyi olmasını sağlamak için mevcut iPad deneyiminin üstüne yerel Mac özelliklerini ekleyeceğini söylüyor.  Twitter, daha önce Şubat 2018’de, Mac kullanıcılarını Twitter’ı web deneyimi için kullanmaya yönlendiren Twitter ile durdurulmuş bir Mac için Twitter uygulaması kullanıyordu.

Twitter Mac

 

Mac uygulaması için önceki Twitter için çok fazla ilgi görmedi. Şirket, 2015 yılında Mac uygulamasına yeni özellikler oluşturma çabalarını yeniden odaklayacağını, ancak yeni özellikler eklendikten sonra bile, uygulamanın yakalanmadığını ve App Store’da büyük ölçüde olumsuz eleştiriler kazandığını belirtti.

Twitter’a göre, Mac uygulamasının önceki sürümü kaldırıldı çünkü iki ayrı kod tabanını sürdürmek sürdürülebilir değildi. Twitter, Mac yerine web ve mobil üzerine odaklanmak istedi ancak Mac için yeni Twitter’da mevcut iOS kod tabanını kullanabiliyorken, bir Mac uygulamasını kullanıma sunabilmek için yapılacak daha az iş var.

Mac için yeni Twitter uygulaması, desteklenen istemcilerimizi genişletmek için Web ile birlikte kullandığımız başarılı stratejiyi izleyerek, ayrı bir kod tabanından oluşturulmak yerine mevcut iOS kod tabanımızı kullanacak. İOS kodumuzun üstündeki Mac’e özgü kilit davranışları destekleyerek, iOS ve Mac uygulamalarımızda özellik eşitliğini nispeten düşük uzun vadeli bakım maliyetleri ile koruyabileceğiz.

Twitter, yaklaşmakta olan Mac uygulamasının diğer Twitter platformları ile tam özellik eşliğine ve dinamik içeriğe sahip yeniden boyutlandırılabilir pencereler, çoklu pencereler desteği, yerel bildirimler, sürükle ve bırak ve klavye desteği gibi ek değişikliklere sahip olacağını söylüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı