Teknoloji

Twitter’a Yeni Özellik Geldi! Artık Mesajlarınıza Gelen Yanıtları Kontrol Edebilirsiniz

Twitter son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından birisi olarak biliniyor. Pek çok kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bazı kullanıcıların yaptıkları paylaşımların altına gelen küfürlü ve hakaret dolu mesajlar çoğu zaman can sıkıcı olabiliyor. Bunun ardından bazı cevapların tehlikeli boyutlara ulaştığı belirlendi.

Sosyal medya platformları üzerinde pek çok kullanıcının gelen yorumlar çerçevesinde mağduriyet yaşadıkları belirlendi. Twitter bu süreç içerisinde harekete geçerek yeni bir güncellemede bulundu. Bu güncelleme sonrasında yorumları kontrol edebilmek mümkün hale gelecek.

Kimlerin Cevap Vereceğini Seçebileceksiniz

Twitter pek çok kullanıcının şikayet ettiği noktaya parmak bastı. Bunun ardından istenmeyen yanıtların gelmemesi için yorumlar kontrol edilebilecek. Bundan sonraki dönemde kullanıcı yapmış olduğu paylaşımlara kimlerin yanıt verebileceğini seçebilecek.

Üç kategoriye ayrılarak yeni bir sistem belirlendi. Bu durumda herkes, takip ettiğin kişiler ve senin yanıt verdiğin kişiler olmak üzere üç farklı seçeneğin belirlendiği öğrenildi. Bu durumda herkes için seçenek öncelikli olarak varsayılan olarak ‘herkes’ kategorisi geçerli olacak.

Kullanıcılar rahatsız olmaları ya da istemeleri halinde diğer seçenekleri seçebilirler. Bu durum mağdur olan kişileri olumlu olarak etkileyecek. Gelen güncellemeden pek çok takipçisi bulunan kullanıcıların son derece memnun oldukları belirlendi.

Twitter tarafından getirilen bu güncellemenin şimdilik sayılı kullanıcı tarafından kullanıldığı ve test aşamasında olduğu belirlendi. Zaman içerisinde herkes için kullanılabilir olması planlanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı