Teknoloji

Ubisoft İki Büyük Teknoloji Şirketine Telif Davası Açtı!

Ünlü oyun firması olarak bilinen Ubisoft son dönemlerde telif haklarının ihlal edildiği gerekçesi ile teknoloji devi olan iki şirkete dava açtı. Google ve Appale’a karşı açılacak olan bu davanın asıl nedeninin ise iki büyük şirketin uygulama mağazası içerisinde bulunan oyunların Eainbow Six Siege’ye benzetilmesinden dolayı kaynaklandığı belirlendi.

İki Şirkete Dava Açılma Sebebi Aynı!

Ubisoft firması tarafından yapılan ve oldukça sevilen Rainbow Six Siege oyununun çok benzerinin neredeyse kopyalanarak Google Play Store ile AppStore mağazalarında yer almasından dolayı kaynaklandığı ifade edildi. Bu durum kısa sürede oyun piyasasının da karışmasına neden oldu. Area F2 isimli oyunun neredeyse kopyalanarak tasarlandığı iddia edildi. Bu durum oyun şirketi olan Ubisoft’un adeta çıldırmasına neden oldu.

İki teknoloji devine bu süreç içerisinde oyunları uygulama mağazasından kaldırmaları için bazı uyarılar yapılmıştı ancak iki firmada oyunu kaldırmaya yanaşmadı. Bunun üzerine oyunun görsel sunumu ile birlikte oyunun bazı mekaniklerinin birebir kopyalandığı ifade edildi.

Dev şirket bu süreç içerisinde Los Angelas Federal Mahkemesi’ne dava açmak için başvuruda bulunduğu belirlendi. Dava sürecinin firmalar arasındaki rekabeti biraz daha kızıştırması bekleniyor. Mobil dünyası içerisinde bazı esinlenmeler her zaman mümkün olarak görünüyor ancak oyun şirketinin bu denli radikal bir karar alarak tepki göstermesi de bazı tartışmalara neden oldu. Bu durumda yapımcı firmanın süreç hakkında sessizliğini koruduğu belirtildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı