Teknoloji

Ubuntu Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Microsoft’un Windows işletim sistemi şu anda masaüstü bilgisayarlar için pazar payının% 90’ına sahip. Bu nedenle, bir Linux dağıtımının, özellikle Ubuntu’nun Windows’tan ne gibi avantajları olduğu sorusu şaşırtıcı olabilir. İşte Ubuntu’nun Windows üzeri avantajları.

Ubuntu Ücretsizdir

Sanırım bunun listemizdeki ilk nokta olduğunu hayal ettiniz. Ancak Ubuntu’nun ücretsiz olması birçok müşterinin ücret ödemesi gerekmediğinin ötesine geçiyor.

Ubuntu ve çalıştığı uygulamaların birçoğu ücretsiz olduğu için, dünyanın neresinde olursa olsun milyonlarca insan yalnızca verimli bir işletim sistemi değil, aynı zamanda uygun şekilde geliştirilmiş uygulamalar çalıştıran uygun fiyatlı bilgisayarlar kullanabilir. Pek çok okul Windows bilgisayarlarını karşılayamıyor, üretkenliği, güzelliği veya verimliliği kaybetme korkusu olmadan, güzel açık kaynaklı Linux dağıtımına kolayca başvurabilir.

Linux işletim sistemi

Ubuntu Tamamen Özelleştirilebilir

Daha önce Windows ile temayı denediniz mi? Eğlenceli bir deneyim miydi? Windows 10, kişiselleştirme işleminde öncekilerden daha iyi bir iş çıkarsa da, yalnızca belirli bileşenleri kişiselleştirebilirsiniz.

Ubuntu, kurduğunuz andan itibaren özelleştirilebilir. En son sürüm, UI / UX’inizin neredeyse her öğesini, bildirim seslerinizden, açılır pencerenizden, yazı tiplerinden, sistem animasyonlarından ve çalışma alanlarınızdan kişiselleştirmenize olanak tanıyan GNOME masaüstü ortamını kullanır.

Ubuntu Daha Güvenlidir

Ubuntu’nun pek çok güvenlik köprüsü ve virüs vakasının, pazar payı göz önüne alındığında çok fazla hedef olmadığının ve kullanıcılarının teknoloji meraklısı olmadıklarından kaynaklanmamasının sebeplerinden bazıları. Her ne kadar Windows 10 çok sayıda güvenlik geliştirmesi görmüş olsa da, bazı inatçı truva atlarına ve zararlı yazılımlara karşı bağışık değildir.

Ubuntu, güvenlik kusurlarına karşı bağışıklık kazanmaz, ancak çekirdeğinden doğar ve teknoloji eğilimi olmayan kullanıcıların dikkatsizliğini kapsayacak şekilde çalıştırma teknikleri üzerinde yoğunlaşır; taşınabilir depolama aygıtları ve aksesuarlarıyla daha cömert olmalarını sağlamak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı