Teknoloji

Uçan Taksi Gerçek Oluyor

Lilium, erken uçuş testlerini tamamladığı ve ilk üretim tesisini kurduğu yeni hava taksisinin görüntülerini yayınladı.

1980′ lerin bilim kurgu filmlerinde en çok işlenen framelerden biriside uçan arabalardı. O zamandan günümüze bir çok haber gördüysekte hiç bir zaman günlük hayatımıza uyarlanmış bir versiyonunu görememiştik.

İşte Almanya’da bir firma Lilium adını verdikleri dikey kalkış ve iniş yapabilen ilk uçan araba taksilerinin test sürüşlerini gerçekleştirdi. Bilim kurgu firmalarından fırlayan tasarımı ve 100km/s hıza ulaşabilen uçan otomobil, 2025 yılında taksi görevi ile dünyanın çeşitli ülkelerinde faaliyete geçecek.

Firmanın websitesinde medya bülteninde;

Lilium Jet, ilk test uçuş aşamasını tamamladı, şimdi 100 km / s’yi geçen hızlarda uçuyor.
İlk uçan taksi üretim tesisi inşa edildi, ikinci tesis yapım aşamasında
Mühendis Yves Yemsi, Lilium Jet programına liderlik etmek üzere işe alındı
Şirket 2025 yılına kadar dünyanın çeşitli yerlerinde tam yolcu operasyonları sunma yolunda ilerliyor.

Lilium Uçan Taksi

Lilium geliştiricileri Münih Merkezli bir Alman startup firması. 6 ay gibi kısa bir sürede ilk test uçuşunu gerçekleştiren firma, lilium’ u Mayıs 2019′ da dünya ile tanıştırdı.

Dünyanın ilk beş koltuklu, tamamen elektrikli, dikey kalkış ve iniş jeti olan Lilium Jet, tek bir şarjla bir saatte 300 km’ye kadar olan yolculukları tamamlayabilecek kapasitede ve emisyon içermeyen, daha karmaşık manevralarda, 100 km / s’i aşan hızlarda uçuşa olanak sağlıyor.

Lilium GmbH kurucularını bu gerçeküstü hayalleri için kutluyor ve yakın gelecekte dört gözle İstanbul trafiğinde’de bu araçları görmeyi arzu ettiğimizi bildirmek istiyoruz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı