Teknoloji

Uçan Taksi Projesi 2020’de 3 Kentte Başlayacak

Uçan Taksi Projesi 2020’de 3 Kentte Başlayacak

Uber tarafından yapılan açıklamada uçan taksi projesinin 2020 yılında hayata geçeceğini açıkladı. Test uçuşlarına Los Angeles, Dallas ve Melbourne şehirlerinde yapılacak. Türkiye’de uzun zamandır taksicilerle yaşadığı problemlerle anılan Uber, yaptığı büyük yatırımlarla adını duyurmaya devam ediyor. En büyük projesi ise uçan taksi… Prototipi tamamlanan proje, büyük bir heyecanla bekleniyor.

Uçan Taksi Projesi 2020’de 3 Kentte Başlayacak

3 Şehir Pilot Bölge Olacak

Uber’in bölge müdürü Susan Anderson, yaptığı açıklamada uçak taksi projesinin tüm hatlarıyla tamamlanmasına çok az bir zaman kaldığını ve önümüzdeki sene test uçuşlarına başlanacağını belirtti. Açıklamalarına devam Anderson, pilot bölge olarak Melbourne, Los Angeles ve Dallas kentlerinin seçildiğini söyledi.  Uçan taksilerin ticari olarak faaliyete girmesinin 2023 senesini bulabileceği tahmin ediliyor.

Susan Anderson, 2012 yılından beri Avustralya’da hizmet vermeye başladıklarını ve bugüne kadar yaklaşık 4 milyon yolcuyu taşıdıklarını açıkladı. Avustralya pazarına büyük önem verdiklerini ve gelen olumlu geri dönüşlerden de oldukça memnun olduklarını belirtti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı