Teknoloji

Ücretsiz Kodlama Öğreten Codecademy Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

 Bilgisayar kullanıcısı olmak sadece genel geçer bilgilere sahip olmak demek değil, pek çok konuda bilgi sahibi olmak demektir. Gerçek bir bilgisayar kullanıcısı olabilmek için kodlama diline hakim olmanız şarttır. Karmaşık bir süreç olarak bilinmesine rağmen ücretsiz bir şekilde pek çok temel bilgiyi öğrenmenize yardımcı olan Codecademy ile sisteme hakim olabilirsiniz.

Yapmanız gereken siteye girerek bilgilerinizle birlikte üye olmak ve eğitimlere başlamak olarak ifade ediliyor. Kayıt olduktan sonra ana sayfada çıkan seviyelere göre eğitim seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Uygulama Nasıl Kullanılır?

kodlama

Ücretsiz eğitim veren bir site olmakla birlikte e posta adresiniz ve kendiniz belirlediğiniz bir şifre ile üyelik gerekmektedir. Sistemin Pro üyelik hizmeti de bulunur ancak bunu isteyip istemediğinize siz karar verebilirsiniz. Temel hesabınız üzerinden ücretsiz olarak verilen onca eğitimden birine kayıt olabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra birkaç temel soruya yanıt verebilirsiniz. Bu sorular eğitim seviyenizi ve uygun eğitimler vermek için etkili bir sistemdir. Bununla uğraşmak istemeyenler için ise kendiniz için en uygun eğitimi bularak başlama imkanı sunulmaktadır.

Sitede eğitim almak isteyen kullanıcılara tüm eğitimlerin sunulduğu bir katalog bulunuyor. Eğitimlerin üzerine tıklayarak merak ettiklerinizi öğrenebilir ve süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sistemin diğer eğitimlere oranla en büyük avantajı tamamen ücretsiz olması olarak ifade ediliyor. Kodlama alanında uzman olan eğitimciler tarafından veriliyor. Kodlama sistemine hakim olmak isteyenlerin temeli almaları için bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı