Teknoloji

Ücretsiz Müzik Bulabileceğiniz Kaynaklar

Müzik dinlemek isteyenler için her ne kadar Spotify ya da YouTube gibi uygulamalar bulunuyor olsa da bu uygulamaların ücretli olması nedeniyle herkes tarafından tercih edilmedikleri bir gerçek. Bu uygulamalara ücretsiz alternatif isteyenler için ise farklı kaynaklar mevcut.

BeSonic

Arşiv niteliğinde güzel bir kaynak olan BeSonic sitesi ücretsiz müzik dinlemek isteyenler için ilk sırada yer alıyor. “Rock and Alternative”, “Pop and Electro”, “Hip-Hop, Soul and Urban”, “Jazz and Blues” ve “Mixed Up” gibi farklı müzik türlerini bir arada barındıran bu özel site sadece bu kategoriler ile sınırlı kalmıyor, alt kategoriler ile daha fazla müziği kullanıcılara sunuyor. Her ne kadar içeriğinde günümüz ana akım müziklerini bulmak biraz zor olsa da yeni müzik keşfetmek isteyenler için oldukça güzel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Free Music Archive

Ücretsiz müzik denilince yıllardır büyük bir beğeni toplayan Free Music Archive sitesi ilk akla geliyor. Daha az bilinen şarkıların yer aldığı sistemde daha bilinen şarkıcıların da eserlerine yer veriliyor. Farklı kategorileri ile neredeyse her türlü müzik zevkine hitap etmeyi başarabilen bu site aynı zamanda bilindik müziklerden sıkılıp yeni şarkılar keşfetmek isteyenler için de özel bir kaynak olarak ortaya çıkıyor. Bireysel kullanımlarda her ne kadar ücretsiz olsa da ticari kullanımda ya da videolarınız gibi çeşitli projelerinizde müzikleri kullanmak için telif ücreti ödemeniz gerektiğini hatırlatalım.

Musopen

Klasik müzik seviyorsanız, eşsiz bir klasik müzik kaynağı sunan Musopen tam sizin için! Tarihe geçmiş büyük ve daha kıyıda köşede kalmış bestecilerin eserlerinin yer aldığı siteden hem klasik müzik keyfi yapabilir hem de daha önce hiç duymadığınız eserleri dinleyebilirsiniz. Üstelik arama seçenekleri arasında sadece bestenin ismini ya da besteciyi belirtmenin dışında enstrüman seçimi ile farklı bir arama seçeneği sunan bu özel site, ev ya da ofis ortamında sakinleşmek, kendilerine özel bir yaşam alanı yaratmak isteyenler için son derece yerinde bir tercih olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı