Teknoloji

Ücretsiz Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Telefonunuza gelen yabancı bir numaranın nasıl sorgulandığını merak ediyor musunuz? Bunu ücretsiz yapabilirsiniz. Yazımızda bütün detayları sizin için anlattık.

Gecenin bir vaktinde ya da alarmınıza birkaç saat varken gelen bir arama düşünün. Uygun olmayan saatte gelmesi bir yana, yabancı numara olduğunu düşünün. Ya engelleyeceksiniz ya da eski sevgiliniz olabilme ihtimalini düşüneceksiniz ya da benzeri durumlar ile uğraşacaksınız. Peki ama telefonunuzda kayıtlı olmayan bu numara kim ola ki? Ücretsiz numara sorgulama teknikleri ile bu konuda çok sağlıklı bir ilerleme yaşayabilirsiniz.

İster istemez telefon numaralarımız bir yerlerde bulunuyor ve kişilerin iletişim konusunda ön plana çıkardığı sorunlarla yüzleşiyoruz. Bu yüzden bu tarz durumlarla baş etmek adına, şirketlerin veri ile ilgili beklentilerini en iyi şekilde çözmemiz gerekiyor. Veri tabanında kaydedilmiş olan pek çok numara olabilir. Bunları çözmek ve sağlıklı bir şekilde sorgulamak için kendimize dair de bir beklentiye girebiliyoruz.

Eskiden bazı yerleri arayarak bu sorgulamaları öğrenebiliyorduk. Mesela 118 gibi numaraları arayarak bilinmeyen numaraları öğrenebiliyorduk. Ucuz olsa da en azından belirli bir ücret veriyorduk. Bu konuda hizmetler özel şirketlere verilince biraz daha pahalı olmaya başladı. Bu yüzden çok daha ekonomik ve uygun bir dilde çözümleri ön plana çıkarmamız gerektiğini anladık. Pek çok alternatif şirket numara sorgulama konusunda bizimle iletişime geçtiği için, ihtiyaçlara dair de net cevaplar verebiliyoruz artık.

Ücretsiz numara sorgulama nasıl yapılır?

Telefonda oyalanmak ya da zaman kaybetmek istemiyor iseniz, kesinlikle uygulamalardan destek almanızı öneriyoruz. Bunu yaparken de kaliteli ve uygun bir şekilde çözmeniz en manidarı ve makbulu olacaktır. Sizi yormayan, sizi yıpratmayan ve üzmeyen bir uygulama ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Arayan kimliği ve numara bulucu uygulamalar size pek çok konuda yardımcı olacaktır. Peki ama hangi uygulamalar bunlar? Gelin hızlı bir sıralama yapalım.

  • Droid – Depeloper – Arayan kimliği ve numara bulucu
  • Whoscall – Arayan ID ve Engel
  • Simpler – Kişiler, Çevirici ve Telefon
  • Sync.ME – Caller ID, Spam Call Blocker & Contacts
  • Telefon Numarası Bulucu

Yukarıda yer alan uygulamaları kullanabilir, Andorid ve iOs tabanlı yazılımlarınızdan kolaylıkla indirebilirsiniz. İşletim sisteminiz ne olursa olsun bu uygulamaları rahatlıkla kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı