Teknoloji

Ulaştırma Bakanı Müjdeyi Verdi: 2023 Yılında Her Eve 100 Mbit/s İnternet!

İnternet kullanımı giderek yaygın ve neredeyse zorunlu bir hal almışken bu süreç içerisinde salgınla birlikte internet altyapısında ciddi sorunlar meydana gelmeye başladı. Bu durum bölgeden bölgeye değişiklik göstermeye başladı. Bazı bölgelerde yüksek hızlı internet imkanı kullanıcıları mutlu ederken, bazı bölgelerde ise neredeyse yok sayılabilecek internet hızı pek çok kişiyi mağdur etmeye başladı.

Özellikle fiber internet altyapısının bulunmadığı bölgelerde koronvirüs salgını nedeniyle internet kullanımı neredeyse bir işkence haline geldi. Bunun üzerine Kamu Bilişim Derneği tarafından düzenlenen Kamu Bilişim Dijital Zirvesi hakkında önemli açıklamalar yapıldı. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’da bu zirveye katılan isimlerden oldu.

İnternet ihtiyacının karşılanması için bu noktada devletin tüm imkanlarının ve yeteneklerinin test edildiği ifade edildi. Bankacılık işlemleri başta olmak üzere eğitim kurumlarının da uzaktan eğitime geçtiği bu dönem içerisinde internet ihtiyacının ne denli önemli olduğu ifade edildi.

2023 Yılına Kadar İnternet Altyapısındaki Sorun Tamamlanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar sırasında fiber internet sektörünün ne denli önemli olduğu gündeme geldi. Bunun üzerine 2023 yılına kadar altyapının herkes için kullanılabilir bir hale gelmesi için çalışmaların tamamlanması bekleniyor. Bu süreçte beklenildiği gibi her eve 100 Mbit internetin sunulacağının da sözünü verirken artık internet kullanımı hız konusunda bir işkence haline gelmeyecek. Bu durum karşısında internet kullanımının ne denli önemli olduğu bir kez daha gündeme geldi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı