Teknoloji

Üretimdeki Aksaklıklar Yüzünden Yeni AirPods Modelinin Çıkışı Gecikebilir

DSÖ tarafından global pandemi ilan edilen Koronavirüs salgını tüm dünyada hız kesme eğilimine girmiş bulunsa da, halen daha kapalı olan binlerce fabrika söz konusu. Haliyle bu da üretim süreçlerinin aksamasına ve özellikle teknolojik ürünlerin çıkışında gecikmelere yol açıyor. Öyle ki Koronavirüs salgınının bir an önce bitmesini ve hayatın tekrardan normale dönmesini en çok teknoloji tutkunları arzuluyor olabilir.

Apple’ın yeni nesil AirPods kablosuz kulaklık modelinde başına gelen de tam olarak bu aslında. Normalde bu yıl içerisinde çıkması planlanan yeni AirPods modelinin çıkışı gecikecek gibi gözüküyor. 

Uzakdoğu Asya bölgesinin nabzını tutan Nikkei Asian Review sitesinde yer alan habere göre Apple, yeni nesil AirPods’un üretiminin en azından bir kısmını Çin yerine Vietnam’a kaydırmanın yollarını araştırıyor. Malum, Çin her ne kadar toparlanma sürecine girmiş olsa da sıkı kısıtlamalar bazı bölgelerde devam ediyor. Bu da yeni kulaklık modelinin çıkışını geciktireceği için Apple böyle bir çözüm yolu bulmuş.

2021’den önce piyasaya çıkmayabilir

Apple analisti olarak bugüne dek önceden söylediği çoğu şeyin sonradan doğru çıktığına şahit olduğumuz Ming-Chi Kuo da aynı şeyleri geçen ay söylemişti aslında. Apple ürünleriyle ilgili doğru tahminlere imza atan Kuo, yeni AirPods modelinin 2021’den önce beklenmemesi gerektiğini açıklamıştı. Son olarak Nikkei Asian Review’de çıkan bu haber ile Kuo’nun açıklamaları örtüşünce AirPods’un çıkışında yaşanacak gecikme adeta kesinleşmiş oldu.

AirPods’ların üretimi yüzde 10 azaldı

Öte yandan gazetede yer alan aynı haberde AirPods modellerine olan talebin azaldığı da belirtildi. Bunun sebebi yine Koronavirüs. Salgın nedeniyle Apple Store’ların tüm dünya genelinde kepenk kapatmış olması bunda önemli bir etken. Hal böyle olunca mevcut AirPods modelinin üretim adedinde yüzde 10’luk bir düşüş kaçınılmaz olmuş.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı